Artistai BC Credo Greenwich Royals LBC Build London LTBC Medelynas Seciro BC Sparta BC Top Team Tornadas Viesulas BC Vilkai Volfas

Rėmėjai

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Praėjusį savaitgalį Londone ir Visbičiuje buvo sužaistos aštuonerios Britanijos lietuvių krepšinio lygos (BLKL) bei  A.Sabonio taurės turnyro (ASTT) rungtynės, kuriose buvo tiek favoritų pergalių, tiek gana netikėtų rezultatų. Tad apie viską iš eilės. Penktadienio vakarą vyko principinė BLKL-London Timber taurėje dalyvaujančių „Viesulo BC“ (10-3) ir „Tornado“ (8-5) komandų akistata, kurią netikėtai lengvai rezultatu 85:62 laimėjo pirmoji ekipa.
Susitikimą geriau pradėjo be trenerio Viliaus Jastremsko žaidusi  „Tornado“ komanda, kuri pirmojo kėlinuko viduryje pirmavo 12:5.
Tačiau tuomet, varžovų schemas perpratusi „Viesulo“ ekipa, tarė savo žodį ir ketvirtį baigusi įspūdingu spurtu 24:4 susikrovė 13 taškų pranašumą (29:16).
Įgavę pasitikėjimo savo jėgomis Eridano Lazdausko auklėtiniai nemažino apsukų ir įpusėjus dvikovai jau nepadoriu skirtumu triuškino varžovus (55:27).
Antroje susitikimo dalyje „Tornadas“ pakilo ant kojų ir šiek tiek pristabdė įsibėgėjusį varžovų traukinį, tačiau net ir tai nepadėjo Dainiaus Balčiūno vadovaujamam klubui bent minimaliai sumažinti „Viesulo“ pranašumą.
Verta pažymėti, jog per visą šių ekipų tarpusavio dvikovų istoriją „Tornadas“ nėra pasiekęs nė vienos pergalės, o arčiausiai jos buvo gruodį žaistoje pirmojo rato dvikovoje, kurią „Viesulas“ laimėjo vos dviejų taškų persvara (90:88).
Nugalėtojų komandos vadovas Aurimas Burokas atrodė labai patenkintas: „Du pirmi kėlinukai buvo gerai sužaisti, nes per juos įmetėm net 55 taškus. Šįkart pergalę nulėmė komandinis žaidimas, be to puikiai pataikė visi žaidę krepšininkai.
Padarėm vos 14 klaidų, o tai - yra labai neblogai. Tuo tarpu „Tornado“ ekipa, o ypač jos lyderis šiandien metė pro šalį ir leido mums iškovoti lengvą pergalę.
Jei bus tokia mūsų puolimo banga, būsime kietas riešutas visiems būsimiems varžovams.“
Tuo tarpu „Tornado“ vadovas Dainius Balčiūnas kalbėjo trumpai: „Net nežinau ką mastyt, nes jau antras rungtynes metame tragiškai. Šiandien trūko trenerio (Viliaus Jastremsko, - aut.past.) gal žaidėjai negali susikaupti negirdėdami jo rėkimo...“
„Viesulas“: Modestas Paulauskas 25, Marius Račkauskas (5 rez.perd.) ir Laurynas Guokas po 19.
„Tornadas“: Ligitas Kairys 14, Audrius Ramonaitis (7 rez.perd.) 13.
Įdomu tai, jog „Tornadas“ nežymia persvara laimėjo kovą dėl atšokusių kamuolių (47-40), tačiau padarė net 15 (!) klaidų daugiau už varžovus (27-12).
Sekmadienio popietę „Viesulo“ klubas sužaidė dar dvejas rungtynes, tiesa jos vyko kitame mieste (Visbičiuje) ir kitame turnyre (A.Sabonio taurėje), kuriose šventė vieną pergalę ir patyrė vieną pralaimėjimą.
Pirmiausia į kovą A.Sabonio Mažojoje taurėje stojo „Viesulo-2“ ekipa, kuri po itin atkaklios kovos rezultatu 68:63 palaužė Littleport „Žalgirio“ klubą ir iškovojo bilietą į pusfinalį.
Pagrindinės komandos trenerio Eridano Lazdausko vedami dubleriai puikiai pradėjo rungtynes ir beveik visą laiką laikė iniciatyvą savo rankose.
Nors keletą kartų „Žalgirio“ atstovai buvo pavojingai priartėję ir net atsidūrę priekyje,  tačiau padėtį suvaldę  „Viesulo-2“ ekipos krepšininkai greit susigrąžino saugią persvarą ir išsaugoję ją iki pagrindinio laiko pabaigos nuaidėjus finalinei sirenai šventė sunkią, tačiau pelnytą pergalę.
Nugalėtojų komandos vadovas Aurimas Burokas gyrė puikiai aikštėje pasirodžiusį pagrindinės ekipos trenerį: „Svarbiausia, kad iš Visbičiaus grįžom ne tuščiomis. Su antrąja komanda iškovota pergalė, o tai jau yra gerai. Be to, treneris puikiai pasirodė aikštėje ir patempė komandą. Parako pas jį dar tikrai yra.“
„Viesulas-2“: E.Lazdauskas 26, Robertas Nevidomskis 14, Aivaras Misiūnas ir Aurimas Burokas (6/6 baud. met.) po 8.
„Žalgiris“: Kęstutis Palubinskas (13 atk.kam., 7 kld., 13 išpr.praž., 32 naud.balai) 35, Aurimas Židžiūnas (6/7 dvit.) 12.
Iškart po šios dvikovos špagas ištraukė pagrindinė „Viesulo“ ekipa, kuri A.Sabonio Didžiojoje taurėje metė iššūkį Peterborough „BC Tauro“ kolektyvui. Visgi, šįkart svečiams iš Londono rungtynių scenarijus susiklostė ne taip sėkmingai.
Dar pirmajame kėlinuke Peterborough miestelio atstovai tėškė varžovams skaudų antausį (28:10) taip dėdami labai rimtą paraišką pergalei.
Tiesa, po trumpos pertraukėlės „Viesulo“ garbę ginantys krepšininkai parodė, jog yra ne iš kelmo spirti ir sugebėję panaikinti didžiulį deficitą dvikovos pusiaukelėje jau alsavo „Tauro“ vyrams į nugaras (37:40).
Tačiau vos atgimusias Eridano Lazdausko auklėtinių viltis vėl į šipulius sudaužė itin prastai sužaistas trečiasis kėlinukas (11:25), po kurio viskas visiems tapo aišku (48:65).
Lemiamame ketvirtyje abi ekipos tiesiog sutvarkė formalumus, o pasigirdęs finalinis teisėjo švilpukas paskelbė lengvą „Tauro“ komandos pergalę rezultatu 86:68.
Pasibaigus dvikovai nugalėtojų ekipos vadovas Vilius Augutis davė išsamų komentarą, kuriame atidavė duoklę komandos fanams: „Buvo gera kova, pavyko neblogai sužaisti gynyboje. Visi komandos žaidėjai atidirbo iš širdies, stengėsi, nes vis dėlto rungtyniavom prieš vienos iį Londono grupių lyderius. Pavyko laimėti, net su labai dideliu klaidų skaičiumi ir prastu pataikymu iš toli, tad dar tikrai yra kur tobulėti.
Na, ir galiausiai viso kolektyvo vardu noriu padėkoti komandos fanams, kurių susirinko rekordiškai daug ir palaikymas buvo tiesiog nuostabus!“
Tuo tarpu „Viesulo“ ekipos vadovas Aurimas Burokas gyrė tiek varžovus, tiek jų sirgalius, tiek rungtynių organizatorius: „Pralaimėjome, nes nesusitvarkėme prieš varžovų aukštus žaidėjus, o mūsų „centrai“ baigė rungtynes anksčiau laiko dėl išnaudoto asmeninių pražangų limito.
Nors buvom grįžę į žaidimą, bet tai viskas ką mums pavyko padaryti sekmadienio vakarą. Nusileidome tikrai stipriai komandai, kurios atėjo palaikyti daug sirgalių.
Dėkui visai BLKL Wisbech organizacijai, kuri yra tikrai puiki. Nors grįžom pralaimėję vienerias rungtynes, tačiau su tikrai su gera nuotaika.“
„Tauras“: Edvardas Varpiotas (19 atk.kam., 9 išpr.praž., 54 naud.balai) 34, Arnoldas Račickas 19, Airidas Surkus 14.
„Viesulas“: Marius Račkauskas 15, Edvinas Nurutdinovas (5 per.kam., 7 kld., 10 išpr.praž.) 14.
Visbičiuje vykusias A.Sabonio taurės turnyro kovas baigė Peterborough „Odd Socks“ ir Londono „Tornado“ komandų akistata.
Svečiai geriau pradėjo rungtynes ir sužaidus dešimt minučių turėjo aštuonių (20:12), o įpusėjus dvikovai septynių taškų pranašumą (41:34).
Tačiau po didžiosios pertraukos savo žodį tarė „Odd Socks“ vyrai, kurie trečiajame kėlinuke laimėjo įspūdingą atkarpą rezultatu 17:0 bei ne tik likvidavo turėtą deficitą, bet ir patys išsiveržė į priekį (57:50).
Lemiamame ketvirtyje „Tornadas“ bandė gelbėtis ir visą likusį susitikimo laiką balansavo ties 5-7 taškų riba, tačiau visos svečių iš Londono pastangos kažko pakeisti nuėjo šuniui ant uodegos.
Pavyzdingą žaidimą demonstravę „Odd Socks“ krepšininkai išsaugojo įgytą pranašumą ir nuaidėjus finalinei sirenai šventė pergalę rezultatu 77:69.
Apmaudžią nesėkmę patyrusio „Tornado“ klubo vadovas Dainius Balčiūnas vėl skėsčiojo rankomis: „Pradėjom gerai susikaupę, tačiau po antro kėlinuko sekė taškų badas ir pramesti geri metimai, kas išmušė mus iš vėžių.
Klydome gynyboje lemiamomis minutėmis, gal nuovargis, ilga kelione, net nežinau kuom tą galima paaiškinti.
Vis tik, nesiruošiame nuleisti rankų, nes prieš akis BLKL atkrintamosios, kuriose taip žaisti negalim.“
„Odd Socks“:  Arūnas Butkys 20, Dagnis Dambis 14, Edvards Mikelsons 13.
„Tornadas“:  Audrius Ramonaitis (2/16 trit.) 24, Mantas Šutkus 13.
Sekmadienio kovas Londono grupėje pradėjo dėl BLKL-A13 Scaffolding taurės kovojančios „Top Team“ (8-1) ir „Spartos BC“ (4-5) komandos, o dvikovą net 25 taškų persvara rezultatu 109:84 laimėjo favorite laikyta pirmoji ekipa.
Sužaidus 10 minučių „spartiečiai“ pirmavo 22:20, tad atrodė, jog bręsta dar viena sensacija. Vis tik, antrajame kėlinuke „Top Team“ perėmė iniciatyvą, pabėgo į priekį, o antroje dvikovos dalyje jau mėgavosi triuškinama persvara.
Tai buvo jau aštuntoji „Top Team“ komandos pergalė šiame sezone leidusi pirmenybių favoritams užsitikrinti reguliariojo sezono nugalėtojų titulą ir bilietą į balandžio pabaigoje vyksiantį „Pasaulio lietuvių čempionų taurės“ turnyrą.
„Top Team“: Modestas Krasauskas 29, Karolis Stepanavičius (10 atk.kam., 27 naud.balai) 21, Irmantas Bernotas 13.
„Sparta“: Oleksiy Ryabinin 22, Artur Vorobjov 15.
Įdomu tai, kad šiose rungtynėse nugalėtojų ekipa pagerino šio sezono BLKL Londono grupės rezultatyvumo (109) ir naudingumo (135) rekordus.
Antrojoje sekmadienio akistatose užfiksuota pirmoji rimtesnė savaitgalio staigmena. Kurį laiką varžovų šešėlyje tūnoję „Credo“ (7-6) vyrai nepabūgo keturgubą (!!!) dublį atlikusio Karolio Stepanavičiaus vedamos „Volfo“ (9-5) komandos ir šventė netikėtą pergalę.
Kovingai nusiteikę kreditoriai sužaidė nepriekaištingą pirmąją rungtynių dalį ir įpusėjus dvikovai turėjo dviženklį pranašumą (44:31), o trečiojo kėlinuko pradžioje mėgavosi jau 19 taškų persvara (51:32).
Į sunkų nokdauną pasiųsti „Volfo“ vyrai pakilo ant kojų ir netrukus surengę galingą spurtą 23:3 lemiamo ketvirčio pradžioje išsiveržė į priekį (55:54)!
Visgi, kuomet jau atrodė, kad „Credo“ krepšininkai iškels baltą vėliavą viskas dar kartą apsivertė aukštyn kojom. Minutės pertraukėlės metu nurimę ir sustygavę savo žaidimą „kreditoriai“ atsigavo ir likusį dvikovos laiką žengė koja kojon su varžovais.
Kaip ir dera tokiai akistatai viskas sprendėsi pačioje pagrindinio laiko pabaigoje. Likus žaisti 50 sek. po taiklaus „Volfo“ snaiperio Eimanto Leonovo metimo rezultatas tapo lygus (73:73).
Tačiau vos po kelių akimirkų tolimą metimą smeigė „Credo“ vidurio puolėjas Dalius Gedvilas padėjęs savo ekipai susigrąžinti 3 taškų pranašumą (76:73).
Likus žaisti 5 sek. „Volfo“ lyderis K.Stepanavičius išprovokavo varžovų pražangą, tačiau pataikė tik vieną baudą (74:76).
Tašką šioje rungtynėse padėjo Justinas Muzikevičius, kuris prieš pat finalinę sireną taip pat išprovokavo varžovų pražangą ir pataikęs vieną baudos metimą įtvirtino netikėtą savo komandos pergalę rezultatu 77:74.
Verta pažymėti, jog įspūdingas rungtynes sužaidęs K.Stepanavičius pasiekė retai kada pasitaikantį keturgubą dublį, bet ir pagerino šio sezono Londono grupės išprovokuotų pražangų (11) rekordą.
„Credo“: Andrius Turčinavičius (6 kld.) 23, J.Muzikevičius (10 atk.kam., 8 kld.) 20, D.Gedvilas (12 atk.kam., 33 naud.balai) 19.
„Volfas“: K.Stepanavičius (1/10 trit., 12 atk.kam., 10 per.kam., 11 išpr.praž., 40 naud.balų) 26, Irmantas Bernotas 18.
Įdomu tai, jog per vieną vakarą paaiškėjo abiejų A13-Scaffolding ir London Timber taurių reguliariojo sezono nugalėtojai ir antrąsias vietas užėmusios ekipos. Jomis atitinkamai tapo: „Top Team“ ir „Medelyno“ bei „Viesulo BC“ ir „Volfo“ komandos.
Dar vieneriose „A13-Scaffolding“ rungtynėse lengvą pergalę šventė čempionės titulą ginanti „LBC-Build London“ (5-4) ekipa be didesnio vargo rezultatu 76:58 palaužusi „Artistų“ (1-9) ekipą.
Dvikovos favoritai jau nuo pirmųjų susitikimo minučių išsiveržė į priekį ir daugiau nė akimirkai neleido varžovams pagalvoti apie pergalę.
Tiesa, pirmajame kėlinuke „Artistai“ dar bandė kautis (15:22), tačiau vėliau LBC vyrai padidino apsukas, susikrovė triuškinamą pranašumą, kuris vienu metu pasiekė 22 taškų ribą (57:35) ir per likusį rungtynių laiką galėjo ramiai mėgautis žaidimu bei laukti finalinės sirenos.
Tad savo pasirodymą „A13-Scaffolding“ grupės reguliariajame sezone „Artistai“ baigė patyrę devynis pralaimėjimus iš eilės ir užėmę šeštąją turnyro rikiuotės poziciją.
„LBC-Build London“: Vaidas Trepočka (11 atk.kam.) 14, Audrius Damušis (6 rez.perd.) ir Algirdas Matušaitis po 11.
„Artistai“: Evaldas Pacaitis (12 atk.kam.) 15, Donatas Ručinskas 11.
Ketvirtadienio vakarą net nežinoję, kad savaitgalį turės žaisti rungtynes „BC Vilkai“ (4-9) per dieną surinko gana gausią sudėtį ir sekmadienį šventė lengvą pergalę prieš „Greenwitch Royals“ (2-11) ekipą rezultatu 76:55.
Savo jėgą „Vilkai“ parodė dar pirmajame kėlinuke kurį laimėjo net 24:9. Įgiję apčiuopiamą pranašumą dvikovos favoritai nemažino apsukų ir trečiojo kėlinuko pradžioje jau triuškino varžovus nepadoriu skirtumu (47:21).
Nors GWR ekipai pavyko nežymiai sumažinti turėtą deficitą ir garbingai pabaigti rungtynes, tačiau tai buvo vienintelis teigiamas dalykas, kuri „karališkoji“ ekipa pasiekė sekmadienio vakarą.
„Vilkai“: Egidijus Janulevičius 23, Robertas Talevičius (8 rez.perd.) 14, Paulius Vaizgenis, Nerijus Visneveckas ir Arūnas Jarmalavičius po 8.
„Greenwitch Royals“: Darius Makselė 16, Mindaugas Birštonas (12 atk.kam.) ir Tadas Legota po 12.
Pasibaigus šiai dvikovai paaiškėjo pirmoji BLKL-London Timber ketvirtfinalio pora – pirmajame atkrintamųjų varžybų etape ginklus surems „Viesulo BC“ (1) ir „Greenwitch Royals“ (8) kolektyvai.