Artistai BC Credo Greenwich Royals LBC Build London LTBC Medelynas Seciro BC Sparta BC Top Team Tornadas Viesulas BC Vilkai Volfas

Rėmėjai

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Savaitgalį Londone ir Visbičiuje įvyko tradicinis Britanijos lietuvių krepšinio lygos (BLKL) turas, kuriame buvo sužaistas net devynerios rungtynės.
Be jokios abejonės įdomiausia akistata vyko penktadienio vakarą, kuomet „A13 Scaffolding“ grupėje susigrūmė čempionės titulą ginanti „LBC-Build London“ (6-4) ekipa ir reguliariojo sezono nugalėtojos vardą praėjusią savaitę užsitikrinusi „Top Team“ (8-2) komanda.

Sezono pradžioje čempionai nedemonstravo sau būdingo žaidimo ir trynėse turnyro rikiuotės viduryje, maža to, prieš  pat Naujuosius metus LBC ekipa nesugebėjo surinkti penkių krepšininkų ir patyrė techninį pralaimėjimą 0:20.
Vis tik, panašu, kad būtent šis akibrokštas tapo kertiniu, nes 2018-uosius metus „LBC-Build London“ ekipa pradėjo dvejomis pergalėmis iš eilės, o trečiąją pasiekė įveikdama ne bet ką, o „Top Team“ ekipą.
Penktadienio vakarą vykusią akistatą geriau pradėjo LBC vyrai, kurie pirmojo kėlinuko pabaigoje pirmavo 7 taškais (15:8). Tačiau netrukus „Top Team“ ekipa pelnė net 14 taškų be atsako , perėmė iniciatyvą į savo rankas (22:15), o antrojo ketvirčio viduryje jau mėgavosi dviženkle persvara (29:18).
Visgi, tai nepalaužė čempioniško charakterio. Anaiptol, pakoregavę savo žaidimą LBC krepšininkai, pavijo varžovus, lemiamame kėlinuke išsiveržė į priekį ir nuaidėjus finalinei sirenai iškovojo principinę pergalę rezultatu 76:71.
„LBC-Build London“: Vaidas Trepočka 19, Tadas Bagdonas (18 atk.kam.) 16, Algirdas Matušaitis 13.
„Top Team“: Karolis Stepanavičius 19, Irmantas Bernotas 12.
Sulig šia dvikova abi komandos baigė reguliarųjį sezoną, tiesa, tą padarė būdamos skirtingų nuotaikų: kaip jau rašėme anksčiau „Top Team“ ekipa finišavo pirma.
Tuo tarpu dėl patirto techniko pralaimėjimo ir 0 įskaitinių taškų „LBC-Build London“ galutinė pozicija priklausys nuo sekmadienį vyksiančios „Spartos BC“ ir „Seciro“ dvikovos baigties.
Sekmadienio kovas Londono grupėje pradėjo dėl „London Timber“ taurės kovojančios „BC Vilkų“ (5-9) ir „LT BC-2“ (4-9) komandos.
Abu kolektyvai pastaruoju metu demonstravo puikią formą, tad jų tarpusavio akistata kėlė nemažą ažiotažą, tad nieko nuostabaus, jog į salę atvykę žiūrovai neturėjo likti nusivylę.
Susitikimo pradžioje geriau atrodė „LT BC-2“ krepšininkai, kurie laikė iniciatyvą savo rankose, o antrojo kėlinuko pradžioje net buvo įgiję apčiuopiamą 8 taškų pranašumą (32:24).
Visgi, kovingieji „Vilkai“ nepuolė į paniką. Anaiptol, ilgą laiką tykoję už varžovų nugarų jie rado palankią progą ir trečiajame kėlinuke pelnę 8 taškus be atsako paliko grobį sau už nugaros (49:46).
Nepavydėtinoje padėtyje atsidūrusi „LT BC-2“ ekipa ilgą laiką priešinosi, tačiau ištrūkti iš įsiutusio grobuonies nagų jai taip ir nepavyko.
Lemiamo kėlinuko pabaigoje „Vilkai“ pridėjo dar vieną įspūdingą atkarpą 10:2 po kurios įgijo dviženklį pranašumą (67:56) ir per likusį susitikimo laiką leido varžovams pakovoti tik dėl garbės.
Nors „LT BC-2“ komanda susitikimą baigė pelnydama 5 taškus be atsako, tačiau nuaidėjusi finalinė sirena paskelbė užtikrintą „Vilkų“ pergalę rezultatu 67:61.
Tai buvo jau trečioji „Vilkų“ pergalė iš eilės leidusi jiems reguliarųjį sezoną baigti šeštoje turnyro rikiuotės pozicijoje. Tuo tarpu nesėkmę patyrę „LT BC-2“ vyrai nepaisant paskutinių pirmojo etapo rungtynių su „Viesulo BC“ kolektyvu baigties liks 7 turnyro lentelės vietoje ir atkrintamosiose kausis su „Volfo“ ekipa.
„Vilkai“: Egidijus Janulevičius 23, Robertas Talevičius (6 rez.perd.) 17, Arūnas Jarmalavičius 14.
„LT BC-2“: Dovydas Rudik 22, Šarūnas Antanavičius (6 per.kam.) 10.
Verta pažymėti, kad nugalėtojų komandos lyderis E.Janulevičius šioje dvikovoje pataikė net 13 baudų metimų, o tai – naujas šio sezono BLKL Londono grupės rekordas.
Pastaruoju metu niekaip iš nesėkmių liūdno neišbrendanti „Tornado“ (8-6) ekipa sekmadienio vakarą pralaimėjo „Credo“ (8-6) komandai ir patyrė jau trečiąjį pralaimėjimą iš eilės.
Susitikimo pradžioje geriau atrodė Viliaus Jastremsko auklėtiniai, kurie demonstravo neblogą puolimą ir sužaidus 10 minučių turėjo kuklią trijų taškų persvarą (24:21).
Po trumpos pertraukėlės „Credo“ vyrai ne tik išlaikė kovinį atstumą, bet ir ketvirčio viduryje laimėję įspūdingą atkarpą rezultatu 12:0 net sugebėjo išsiveržti į priekį (39:34). Visgi, netrukus „Tornado“ krepšininkai atsibudo, tad įpusėjus dvikovai „kreditoriai“ turėjo vos vieno taško persvarą (39:38).
Antroji susitikimo dalis prasidėjo itin nerezultatyviai - trečiajame kėlinuke abi komandos kartu sudėjus pelnė vos 11 taškų, o gynybinio plano krepšinis buvo kiek parankesnis Viliaus Jastremsko auklėtiniams, kurie ketvirčio pabaigoje vėl išlygino rezultatą (44:44).
Vis tik, kuomet jau atrodė, kad laukia itin intriguojanti rungtynių pabaiga rungtynių scenarijus staiga pasisuko netikėta linkme.
Lemiamo ketvirčio pradžioje „Credo“ ekipa pademonstravo visa griaunantį puolimą ir per 10 minučių atkarpą surinko net 31 tašką, o to pilnai pakako, tam, kad reguliarusis BLKL-London Timber sezonas būtų baigtas iškovojant įtikinamą pergalę rezultatu 75:62.
Koją „Tornado“ ekipai veikiausiai pakišo didžiuliu skirtumu pralaimėta kova dėl atšokusių kamuolių (27-38) ir itin prastas (8/29, 27,5%) pataikymas iš dviejų taškų zonos.
Nugalėtojų komandos vadovas Dainius Balčiūnas pirmą kartą šiame sezone nedavė komentaro ir tik mįslingai parodė į trenerio pusę. Tuo tarpu ant „karštosios“ kėdės sėdinti Vilius Jastremskas nepanikavo: „Varžovai šiandien buvo stipresni ir labiau vertini pergalės. Šįkart jie tiesiog labiau norėjo laimėti. Tačiau rankų mes nenuleidžiame, tad galiu drąsiai pasakyti, jog atkrintamosios bus įdomios.“
„Credo“: Justinas Muzikevičius (14 atk.kam., 35 naud.balai) 32, Dalius Gedvilas 19, Andrius Turčinavičius 18.
„Tornadas“: Vytautas Rimkus 19, Audrius Ramonaitis (6 rez.perd., 6 kld.) 16.
Beje, tai buvo jau penktoji šių komandų akistata per pastaruosius du sezonus. O dar dvejos tikrai bus jau artimiausiu metu, nes būtent šie klubai pirmajame atkrintamųjų varžybų etape kovos dėl vietos BLKL-London Timber taurės pusfinalyje.
Saldų revanšą už nesėkmę pirmojo rato akistatoje pasiekė „Seciro BC“ (3-6) kolektyvas trečiosiose sekmadienio rungtynėse rezultatu 78:64 sutriuškinęs „Spartos BC“ (4-6) atstovus.
Sužaidus kiek daugiau nei dvi minutes „spartiečiai“ pirmavo 4:3, tačiau kaip parodė vėlesni įvykiai taip buvo vienintelis kartas šioje dvikovoje, kuomet „Spartos“ vyrai buvo priekyje.
Visgi, vos po kelių akimirkų „Seciro“ atstovai spurtavo, pabėgo į priekį ir per likusį dvikovos laiką tik didino savo pranašumą neleisdami varžovams net pagalvoti apie pergalę.
„Seciro“: Aurimas Čyžas (10 atk.kam., 42 naud.balai) 33, Ovidijus Višinskis (6 rez.perd.) 10, Vytas Degutis ir Donatas Paulauskas po 9.
„Sparta BC“: Oleksiy Ryabinin 17, Dmitriy Chivchi-Bashi 14.
Beje, kaip ir „Tornado“ atveju „spartiečiams“ ilgai laukti revanšo neteks, nes būtent šie klubai atkrintamosiose netrukus tarpusavyje vėl kausis dėl vietos BLKL-A13 Scaffolding taurės pusfinalyje.
O štai „Spartos“ klubo dubleriai (9-6) sekmadienio vakarą džiaugėsi pergale prieš „Greenwitch Royals“ (2-12) atstovus. Tiesa, ji buvo pasiekta po netikėtai sunkios kovos.
Susitikimą „spartiečiai“ pradėjo galingu „spurtu“ 12:0, tačiau GWR krepšininkai netrukus išsijudino ir sužaidus kiek daugiau nei 7 minutes pavijo varžovus (14:14).
Dvikovos svarstyklėms išsilyginus aikštėje ilgą laiką vyko apylygė kova, o lūžis rungtynėse įvyko tik lemiamo ketvirčio viduryje.
Iki pagrindinio laiko pabaigos likus žaisti penkias su puse minutės „Sparta-2“ turėjo vos dviejų taškų pranašumą (80:78), tačiau tuomet „spartiečiai“ laimėjo dar vieną įspūdingą atkarpą rezultatu 9:0 ir padidino savo pranašumą iki dviženklio (89:78).
Per likusį susitikimo laiką esminių pokyčių neįvyko, tad nuaidėjusi finalinė sirena paskelbė dramatišką „Spartos-2“ komandos pergalę rezultatu 94:84.
„Sparta-2“: Artur Vorobjov (7/11 trit., 40 naud.balų) 36, Dainius Aleknavičius (7 rez.perd., 30 naud.balų) 20, Dalius Sližys (6/7 dvit.) 14.
„Greenwitch Royals“: Mindaugas Birštonas (15 atk.kam., 40 naud.balų) 26, Darius Makselė 22.
Visbičiaus miestelyje vykęs BLKL-Thames Windows taurės turas prasidėjo kiek neįprastai. Visų pirma pirmosios jo rungtynės buvo žaidžiamos šeštadienį, visų antra – vietos „Bullets“ (1-11) ekipa palaužė Peterborough „Tauro-2“ (1-10) komandą ir šventė pirmąją pergalę klubo istorijoje.
Aikštės šeimininkai griebė jautį už ragų ir jau nuo pirmųjų minučių varžovams ėmė diktuoti savo žaidimo sąlygas. Drąsa ir atkaklumas davė savo – pasibaigus pirmajam kėlinukui „Bullets“ turėjo dviejų (14:12), o įpusėjus dvikovai jau šešių taškų pranašumą (36:30).
Tiesa, svečiai iš Peterborough trečiajame ketvirtyje buvo laimėję „sausą“ atkarpą rezultatu 10:0 ir išsiveržę į priekį (46:40), tačiau Visbičiaus ekipa nekėlė baltos vėliavos ir kėlinuko pabaigoje vėl buvo priekyje (50:49).
Lemiamame ketvirtyje aikštėje buvo tikrai karšta, nes abi komandos žengė petys į petį. Vis tik, pergalės labiau norėję „Bullets“ vyrai susitikimą baigė įspūdingu spurtu 7:0 ir nuaidėjus finalinei sirenai šventė istorinę pergalę rezultatu 66:59.
„Bullets“: Mindaugas Mudingis (12 atk.kam.) 15, Gvidas Petryla (7 rez.perd.), Aurimas Saunoris ir Giedrius Zdramys po 11.
„Tauras-2“: Dalius Varinauskas 14, Mindaugas Norkus (13 atk.kam., 5 per.kam.) 11.
Dar vieną pergalę vietos sirgaliams padovanojo Visbičiaus „Wizards“ (9-2) ekipa sekmadienio rytą įveikusi Boston „Fighters“ (5-6) garbę ginančius krepšininkus.
Pirmajame kėlinuke vyko graži dviejų lygių varžovų dvikova, tačiau įtikinamesnės persvaros nepavyko įgyti nė vienai komandai.
Lūžis rungtynės įvyko trečiojo kėlinuko viduryje, kuomet atkarpą rezultatu 9:0 laimėję „burtininkai“ pasiuntė varžovus į nokdauną ir įgijo dviženklę persvarą (62:50).
Nors „kovotojai“ pakilo ant kojų ir atkūrė rungtynėse intrigą, tačiau itin trumpas atsarginių suolelis neleido jiems pakovoti dėl pergalės.
Tad aukštą tempą palaikę „Wizards“ krepšininkai gana lengvai išsaugojo įgytą persvarą ir pasigirdus finaliniam teisėjo švilpukui šventė pelnytą pergalę rezultatu 88:80.
„Wizards“: Egidijus Revuckas (10 rez.perd., 34 naud.balai) 24, Ernestas Lopeta (13 atk.kam., 6 kld.) 18, Modestas Dvarvytis 15.
„Fighters“: Jonas Pranevičius 40, Arentas Jasiūnas (19 atk.kam.) ir Edvinas Laukevičius po 13.
Beje, šiose rungtynėse buvo pagerinti net trys šio sezono rekordai: svečių komandos aukštaūgis A.Jasiūnas atkovojo daugiausiai kamuolių (19), aikštės šeimininkų ekipos įžaidėjas E.Revuckas atliko daugiausiai rezultatyvių perdavimų (10), o Bostono komandos snaiperis J.Pranevičius įmetė daugiausia tritaškių (8).
Dar vienas fantastiškas rungtynes sužaidęs Edvardas Varpiotas atliko įspūdingą trigubą dublį, o jo vedama „BC Tauro“ (7-3) ekipa po dramatiškos kovos „Odd Socks“ (7-4) krepšininkus ir laimėjo Peterborough miestelio derbį.
Nors „Tauro“ vyrai pirmavo visą dvikovos laiką, o vienu metu buvo įgiję net 18 taškų pranašumą (57:39), tačiau tai negarantavo jiems lengvos pergalės.
Anaiptol, fantastišką kovingumą pademonstravęs „Odd Socks“ kolektyvas sugebėjo likviduoti beveik visą turėtą deficitą ir likus žaisti 51 sek. priartėjo iki 4 taškų (78:82).
Per likusį susitikimo laiką abi komandos taškus rinko tik baudų metimais, o šioje ,loterijoje geriau sekėsi „Tauro“ atstovams, kurie ne tik išsaugojo trapią persvarą, bet ir dar labiau ją padidinę nuaidėjus finalinei sirenai šventė dramatišką pergalę rezultatu 85:79.
Verta pažymėti, kad tai buvo pirmoji „Tauro“ komandos pergalė prieš „Odd Socks“ ekipą per visą šių klubų tarpusavio dvikovų istoriją.
„Tauras“: E.Varpiotas (21 atk.kam., 10 išpr.praž., 45 naud.balai) 24, Martynas Karalius (9 kld.) 20, Kęstutis Palubinskas (12 atk.kam.) 11.
„Odd Socks“: Arūnas Butkys 16, Edgars Lācis 12.
Tai buvo jau šeštoji „Tauro“ komandos pergalė iš eilės leidusi jai įsitvirtinti trečioje BLKL-Thames Windows grupės vietoje. Tuo tarpu vienu pralaimėjimu daugiau turintys „Odd Socks“ krepšininkai, kol kas žengia ketvirtoje pozicijoje.
Sekmadienio vakarą Visbičiuje buvo sužaista ir viena A.Sabonio Didžiosios taurės aštuntfinalio dvikova, kurioje kovėsi Londono „Medelyno“ bei Peterborough „Vyčio“ ekipos.
Nors svečiai iš Londono buvo praleidę ne vieną valandą kelyje, tačiau tai jiems nesutrukdė pasiekti lengvos pergalės. Dar pirmajame ketvirtyje „Medelynas“ įgijo 15 taškų (30:15), o dvikovos pusiaukelėje favoritai jau mėgavosi triuškinama 40 taškų persvara (67:27).
Ilgosios pertraukos metu atgavę jėgas svečiai nė kiek nemažino apsukų, tad pagrindinio laiko pabaigoje nuaidėjusi finalinė sirena paskelbė įspūdingą „Medelyno“ pergalę rezultatu 124:52.
„Medelynas“: Mantas Gužys 21, Simas Raupys (15 atk.kam., 5 rez.perd., 31 naud.balas) ir Algirdas Jaras (15 atk.kam.) po 18.
„Vytis“: Marius Mickevičius 17, Hubertas Dekontas 11.
Ilgai laukti ketvirtfinalio „Medelyno“ krepšininkams neteks, nes jau kitą sekmadienį, tik šįkart Londone, jie kausis su Peterborough „Odd Socks“ atstovais.