Artistai BC Credo Greenwich Royals LBC Build London LTBC Medelynas Seciro BC Sparta BC Top Team Tornadas Viesulas BC Vilkai Volfas

Rėmėjai

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Jau antrą kartą šiame sezone gamta pridarė išdaigų, nes dėl iškritusio sniego neįvyko vienerios penktadienį turėjusios vykti rungtynės. Vis tik, klimato pokyčiai nesutrukdė šeštadienį įvykti Britanijos lietuvių krepšinio lygos (BLKL) Visų Žvaigždžių dienos renginiui ir sekmadienio turui. Londono grupės sekmadienio turą pradėjo įspūdinga principinių varžovių „Tornado“ (5) ir „Credo“ (4) ekipų akistata, kuri kaip ir dera vyko pagal patį įdomiausią įmanomą scenarijų.
Reguliariajame sezone abi komandos pasidalino po pergalę, o visa tarpusavio dvikovų istorija tik nežymiai palankesnį „Tornado“ vyrams (3:2). Tad dar prieš prasidedant šiai ketvirtfinalio serijai buvo aišku, jog tai bus nenuspėjama 80 minučių kova.
Pirmosios dešimt susitikimo minučių tarsi patvirtino, kad tai bus bekompromisė dvikova (18:18). Tačiau antrajame kėlinuke „Tornado“ ginklai netikėtai ėmė šaudyti tuščiais šoviniais, o tuo pasinaudoję „kreditoriai“ pabėgo į priekį ir įpusėjus rungtynėms mėgavosi užtikrinta 13 taškų persvara (39:26).
Vis tik, nepavydėtinoje padėtyje atsidūrę Viliaus Jastremsko auklėtiniai nepalūžo. Anaiptol, pademonstravę čempionišką charakterį „Tornado“ vyrai titaniškų pastangų dėka dar trečiajame kėlinuke atkūrė intrigą (43:47), o po lemiamo kėlinuko viduryje surengto spurto 7:0 pagaliau išlygino rezultatą (53:53).
Pavijusi varžovus „Tornado“ komanda įgavo pasitikėjimo savo jėgomis ir šaltakraujiškiau sužaidusi rungtynių pabaigą sugebėjo išplėšti dramatišką pergalę rezultatu 62:58.
Nugalėtojų komandos vadovas Dainius Balčiūnas neslėpė gerų emocijų: „Aš visada tikiu savo krepšininkais, net jeigu jie ir pralaimi, nes žinau, kad jie gali padaryti geriau. Ir jie tą puikiai parodė šiandien grįždami į rungtynes ir išplėšdami labai svarbią pergalę!
Galiu drąsiai pasakyti, kad rezervų  (ypač pas Audrių) dar yra, tad judam ruoštis antrai kovai! Pažadu, jog kovosim iki galo!
Didelis ačiū sirgaliams, kurie palaikė mūsų komandą. Be to, noriu pasveikinti Titą Žydelį su puikiu pasirodymu. Tikiu, kad tai ne paskutinis toks naudingas jo pasirodymas! Žinoma, ačiū visiems kitiems žaidėjams, kurių akys degė noru laimėti! Go Green!“
Tuo tarpu komandos treneris Vilius Jastremskas pateikė kiek išsamesnę rungtynių analizę: „Šias rungtynes vyrai laimėjo savo noru, kurį parodė po ilgosios pertraukos.
Per visą šį laikotarpį turėjom labai mažai produktyvių treniruočių, nes turim savo asmeninius gyvenimus bei kitokias bėdas, tad pasportuoti surinkdavo geriausiu atveju pusė komandos. Todėl kažkokią įtaką iš trenerio pusės yra labai sunku padaryti.
Daug kur improvizavom, darėm labai daug vaikiškų klaidų, bet smagu, kad po ilgosios pertraukos pas daugumą žaidėjų užvirė asmenines ambicijos ir jie sugebėjo tą išreikšti aikštelėje. Todėl ši pergalė, kaip jau sakiau, yra visų tų žaidėjų, kurie šiandien buvo aikštelėje nuopelnas.
Kita vertus, šis pranašumas visiškai nieko nereiškia ir po dviejų savaičių vėl viskas prasidės iš naujo ir žaisti bus dar sunkiau, nes „Credo“ labai myli krepšinį ir visada kaunasi iki pabaigos.“
„Tornadas“: Titas Žydelis (11 rez.perd., 6 kld.) 12, Aurimas Tumkevičius, Dovydas Drazdauskas ir Vladas Kolesnik po 10.
„Credo“: Dalius Gedvilas 18, Justinas Muzikevičius (11 atk.kam.) 14.
Įdomu tai, jog nugalėtojų komandos įžaidėjas T.Žydelis šioje dvikovoje pasiekė net tris asmeninius rekordus – atliko daugiausia rezultatyvų perdavimų (11), išprovokavo daugiausia varžovų pražangų (6) ir surinko daugiausia naudingumo balų (23).
Antrosiose sekmadienio rungtynėse santykius A.Sabonio Mažojoje taurėje aiškinosi „Volfo“ ir „LT BC-2“ ekipos sužaidusios šio turnyro pusfinalio akistatą.
Nors kovoje dėl bilieto į finalą dažniausiai galima tikėtis intrigos, tačiau ne šįkart, nes „Volfo“ vyrai tarsi Vokiečiai 2014-ųjų Pasaulio futbolo čempionate, pusfinalyje už varžovus buvo aukštesni dviem galvom.
Susitikimą „Volfas“ pradėjo galingu spurtu 11:0. Nors tuomet favoritai sustojo, o pirmąjį ketvirtį „LT BC-2“ baigė pelnydama keturis taškus be atsako (4:11), tačiau antrajame kėlinuke viskas vėl apsivertė aukštyn kojom.
Aukščiausią pavarą įjungę „Volfo“ krepšininkai ėmė negailestingai talžyti varžovus ir įpusėjus dvikovai jau pirmavo 30 taškų skirtumu (41:11).
Tad antroje dvikovos dalyje abi komandos tiesiog sutvarkė formalumus, o nuaidėjusi finalinė sirena tik oficialiai paskelbė triuškinamą „Volfo“ pergalę rezultatu 91:30.
Nugalėtojų komandos žaidžiantysis treneris Eimantas Leonovas puikiai įvertino tikrojo „Volfo“ trenerio Giedriaus Surgauto darbą: „Treneris prieš rungtynes nuteikė komandą gerai kovai, tad kolektyvui tereikėjo įvykdyti visas skirtas užduotis.
Pavyko gerai sužaisti tam tikrus derinius ir puikiai išnaudojom silpnąsias varžovų vietas. Tikėjomės rimtesnės kovos, todėl rimtai žaidėm nuo pat pirmų susitikimo minučių.“
„Volfas“: Donatas Andrulis 29, Artūras Dirsė (5 rez.perd.) 20, Vaidas Liaugminas 14.
„LT BC-2“: Karolis Šimokaitis 9, Ugnius Petravičius ir Vytautas Opulskis po 5.
Balandžio pabaigoje vyksiančiame A.Sabonio Mažosios taurės finale „Volfo“ vyrai dėl trofėjaus grumsis su „Viesulo-2“ komandos ir „Bombos“ ekipos poros nugalėtojais.
Skambia nata pasirodymą 2017-2018 m. BLKL pirmenybėse baigė „Greenwitch Royals“ (8) krepšininkai atsakomosiose „London Timber“ taurės ketvirtfinalio rungtynėse sugebėję „ant menčių“ paguldyti reguliariojo sezono nugalėtojus „Viesulo“ (1) krepšininkus.
Tiesa, didele sensacija tokio rezultato nepavadinsi. Pirmąsias ketvirtfinalio serijos rungtynes poros favoritai buvo laimėję net 47 taškų skirtumu (120:73), tad šioje dvikovoje jiems tereikėjo sutvarkyti formalumus. O su jais būna visaip.
Juolab, kad „Viesulas“ dvikovą pradėjo labai užsivedęs ir trečiojo ketvirčio pradžioje pirmavo net 17 taškų skirtumu (51:34). Kas nutiko vėliau tiksliai gali pasakyti tik patys „Viesulo“ krepšininkai, nes nuo tos akimirkos rungtynių upė netikėtai pradėjo tekėti į kitą pusę.
Į kovą dėl garbės stoję GWR atstovai apkarpė turėtą deficitą (68:76), o po įspūdingo spurto lemiamo kėlinuko viduryje rezultatu 11:0 net išsiveržė į priekį (79:76)!
Nebesuprasdami kas dedasi „Viesulo“ krepšininkai dar bandė gelbėti padėti, tačiau kraujo skonį pajutęs „karališkasis“ klubas išsaugojo įgytą pranašumą ir pasigirdus finaliniam teisėjo švilpukui šventė labai saldžią pergalę rezultatu 86:84.
Nugalėtojų komandos atstovas spaudai Aivaras Sakurovas pasibaigus dvikovai davė išsamų komentarą: „Susitikimą pradėjome prastokai, nesitikėjome, kad varžovai pradės naudoti visos aikštės spaudimą nuo pirmos rungtynių sekundės.
Visgi, šįkart buvom susirinkę vos aštuoniese, tad vis tiek kur kas geriau jautėmės psichologiškai, negu praeitoje dvikovoje, kuomet buvom penkiese ir praktiškai pasidavėm, net nepradėję rungtynių.
Po ilgosios pertraukos sustiprinom gynybą ir išnaudoję savo snaiperius, pagal mūsų standartus sužaidėme ramiai, kas leido pradėti vytis varžovus.
Žaidėjai suprato, kad galima žaist su geriausia pirmojo etapo komanda, tad jau nenorėjom praleist progos užbaigti sezoną pergale, o būtent taip ir pavyko padaryti.
Reguliariajame sezone trūko žaidėjų stabilesnio lankomumo. Taip pat kartais jautėsi noro bei didesnio atsidavimo krepšiniui stygius, nes turėjome žaidėjų, kurie, jei dažniau lankytų ir stengtųsi, būtų padėję pateikti ir daugiau siurprizų.“
„Greenwitch Royals“: Gintaras Barauskas 29, Darius Makselė 15, Aivaras Sakurovas (9 rez.perd.) 13.
„Viesulas“: Edvinas Nurutdinovas 22, Modestas Paulauskas ir Remigijus Simaitis po 14.
Beje, tai buvo pirmoji GWR atstovų pergalė prieš „Viesulo“ ekipą per visą šių klubų tarpusavio dvikovų istoriją.
Savaitgalio kovas užbaigė graži dviejų BLKL-A13 Scaffolding taurės turnyro rikiuotės kaimynių akistata, kurioje „Sparta BC“ (4) atstovai siekė atsirevanšuoti „Seciro“ (5) krepšininkams už žeminantį pralaimėjimą (61:86) pirmosiose ketvirtfinalio serijos rungtynėse.
Nors „spartiečiai“ turėjo tik teorines viltis patekti į pusfinalį, tačiau be kovos baigti čempionato jie neketino ir dvikovą pradėjo įspūdingu spurtu 7:0.
Pamatę, jog pirmoje dvikovoje įgyta persvara aptirpo „Seciro“ vyrai greit susiėmė, pristabdė varžovus bei kurį laiką žengė su jais koja kojon.
Tiesa, trečiojo kėlinuko pradžioje „Spartos“ ekipa vėl buvo pabėgusi į priekį (36:23), tačiau tai buvo viskas, ką „spartiečiams“ pavyko padaryti sekmadienio vakarą.
Antrą šaltą dušą gavę „Seciro“ atstovai įgavo sportinio pykčio, likvidavo dviženklį deficitą ir lyg iš natų sužaidę rungtynių pabaigą, po Tado Budzeikos vienintelio taiklaus metimo rungtynėse ir Donato Paulausko dvitaškio, net sugebėjo išplėšti pergalę rezultatu 72:70.
Nugalėtojų komandos atstovas spaudai Aurimas Čyžas neslėpė gerų emocijų: „Esame turėję daug gerų dvikovų prieš „spartiečius“, tad žinojome, kad ir šį sykį nebus lengva, todėl mūsų  nusiteikimas buvo lyg tai būtų pirmosios serijos rungtynės.
Dvikovą pradėjome gan vangiai, praradome daug kamuolių, nepataikėm laisvų metimų, tad pirmoje susitikimo pusėje viso labo pelnėme 21 tašką.
Po didžiosios pertraukos pradėjome žaisti „linksmesnį“ krepšinį - kamuolys judėjo, laisvi metimai pradėjo kristi, tad pavyko ne tik sukurti gana įdomią rungtynių pabaigą, bet ir išplėšti saldžią pergalę.
„Seciro“: Donatas Paulauskas (9/11 dvit.) 21, Aurimas Čyžas (11 atk.kam., 7 rez.perd., 6 kld.) 16, Edvinas Vaupšas (12 atk.kam.) 12.
„Sparta“: Artur Vorobjov (30 naud.balų) 26, Edvardas Balionis (15 atk.kam., 30 naud.balų) 16.
Po kelių savaičių prasidėsiančiame BLKL-A13 Scaffolding taurės pusfinalyje „Seciro“ vyrai serijoje iki dviejų pergalių egzaminuos reguliariojo sezono nugalėtoją „Top Team“ komandą.
Pirmosiose sekmadienio rungtynėse susitikimo dvi Peterborough miestelio komandos „Vytis“ (5-8) ir „Tauro-2“ (1-12) garbę ginantys vyrai.
Susitikimo pradžioje „Tauro“ dubleriai dar bandė priešintis, tačiau dar pirmojo kėlinuko viduryje „Vyčio“ ekipa sugebėjo atitrūkti ir perimti dvikovos vairą į savo rankas.
Atsidūrę besivejančiųjų vaidmenyje „Tauro-2“ komandos krepšininkai dar bandė kabintis į rungtynes, tačiau žymiai drausmingiau gynyboje žaidę „Vyčio“ krepšininkai išsaugojo saugų atstumą, o nepriekaištingo puolimo dėka dar labiau padidino savo atotrūkį ir nuaidėjus finalinei sirenai šventė pergalę rezultatu 94:74.
„Vytis“: Deividas Jakštaitis 34, Marius Mickevičius 15, Kęstutis Liegus 10.
„Tauras-2“: Dalius Varinauskas 28, Mantas Juozapavičius (13 atk.kam.) 15.
O štai iškart po to vykusioje akistatoje aistros kunkuliavo visu pajėgumu, nes susitikimo dvi dėl aukščiausių pozicijų kovojančios BLKL-Thames Windows grupės komandos Peterborough „BC Tauro“ (10-3) ir Boston „Fighters“ (6-7) ekipos.
Jau dvikovos pradžioje „kovotojai“ parodė, jog yra nusiteikę tik pergalei (5:2). Tiesa, „Tauro“ vyrai neleido varžovams įsivažiuoti ir ilgą laiką žengė su jais petys į petį.
Antrojo kėlinuko viduryje Bostono atstovai surengė dar vieną spurtą po kurio pabėgo į priekį, o trečiajame kėlinuke net įgijo 12 taškų pranašumą (48:36).
Visgi tuomet puikią formą pastaruoju metu demonstruojantys „Tauro“ vyrai tėškė atkarpą rezultatu 14:2 po kurios rezultatas vėl tapo lygus (50:50).
Paviję varžovus Peterborough miestelio atstovai įjungė aukštesnę pavarą ir pabėgo į priekį. Nors lemiamo kėlinuko viduryje „Fighters“ vyrai dar buvo atkūrę intrigą (67:69), tačiau tuomet Peterborough miestelio atstovai pridėjo dar vieną galingą atkarpą 9:0 po kurios viskas visiems tapo aišku (78:67).
Per likusį susitikimo laiką abi komandos tiesiog sutvarkė formalumus, o finalinis teisėjo švilpukas paskelbė jau vienuoliktą iš eilės „Tauro“ pergalę BLKL organizuojamuose čempionatuose rezultatu 82:72.
Nugalėtojų komandos vadovas Vilius Augutis gyrė varžovų ekipą: „Pagarba varžovų komandai, kuri net ir neturėdama kelių pagrindinių žaidėjų metė rimtą iššūkį.
Deja, bet ir mus užpuolė ligos ir traumos. Viskas gerai, kol randam kelią į pergales ir tikimės, kad iki svarbiausių kovų pasveiks dauguma žaidėjų ir komanda nesubyrės!“
Tuo tarpu „Fighters“ ekipos vadovas Marius Miezėtis davė išsamų komentarą: „Rungtynės buvo tikrai gražios. Abi komandos kovojo iš visų jėgų.
Pirmoje susitikimo pusėje įgijom persvarą, tačiau nepavyko jos išlaikyti dėl trumpo atsarginių žaidėjų suoliuko. Maža to, trečiajame kėlinuke dėl traumos netekom dar vieno žaidėjo, tad teko dvikovą pabaigti penkiese.
Šis sezonas kaip užburtas - šiuo metu komandoje dėl traumų negali žaisti net keturi žaidėjai, o šiandien susitraumavo penktas.
Tikiuosi iki atkrintamųjų atsigaus visi ir galėsim rimčiau su visais pakovoti. Ačiū kolektyvui, kad kovojo iki galo. O varžovus sveikinu su pergale.“
„Tauras“: Martynas Karalius ir Rokas Arlauskas po 16, Edvardas Varpiotas 13.
„Fighters“: Jonas Pranevičius (5 per.kam.) 28, Eivydas Kriūnas 24.
Beje, tai buvo jau trečioji „Tauro“ ekipos pergalė prieš „Fighters“ atstovus iš eilės.
Dar vieną lengvą pergalę šventė BLKL-Thames Windows grupės lyderė South Lincs „Dragons“ (11-2) ekipa net 32 taškų skirtumu rezultatu 108:76 įveikusi turnyro rikiuotės apačioje esančią Wisbech „Bullets“ (1-12) ekipą.
Dvikovos favoritai pelnė pirmuosius rungtynių taškus ir per likusį susitikimo laiką neleido varžovams nė akimirkai pagalvoti apie pergalę.
Tiesa, kovingoji „Bullets“ ekipa kurį laiką dar alsavo „drakonams“ į nugarą, tačiau po didžiosios pertraukos dvikovos favoritai dar labiau padidino apsukas ir išsklaidė visas galimas abejones dėl rungtynių nugalėtojo vardo.
Nugalėtojų komandos vadovas Kęstutis Puleikis džiaugėsi pasiektu rezultatu: „Sveikinu komandą su svarbia pergale. Nors šįkart žaidėm su komanda, kuri turnyro rikiuotėje užima paskutinę vietą, tačiau vis tiek turėjom atiduoti visas jėgas.
Šiandien žaidėme nepilna sudėtimi, tad natūralu, jog nebuvo lengva. Svarbiausia, kad pavyko neišsibauduoti ir pasiekti pergalę!“
„Dragons“: Tadas Zobiela (11/12 dvit., 9 rez.perd., 7 kld., 44 naud.balai) 33, Aleksandr Laryn (12 atk.kam., 42 naud.balai) 31, Kęstutis Puleikis (6/7 dvit., 6 rez.perd.) 21.
„Bullets“: Ramūnas Gamaniukas 14, Justinas Rajunčius 13.
Šeštadienį Visbičiuje vyko grandiozinis BLKL Visų Žvaigždžių dienos renginys, kurio centre buvo principinė BLKL Wisbech Erelių ir BLKL London Vilkų komandų akistata.
Susitikimą žymiai geriau pradėjo svečiai iš Londono, kurie sužaidus 10 minučių triuškino varžovus (31:17). Visgi aistringai publikos palaikomi vietos krepšininkai nekėlė baltos vėliavos ir antrojo kėlinuko viduryje sugebėjo išlyginti rezultatą (39:39).
Rungtynių svarstyklėms išsilyginus aikštėje užvirė bekompromisė kova, o krepšininkai žaidė taip, tarsi tai būtų dvikova dėl aukso.
Ilgą laiką abi ekipos žengė koja kojon, vis tik lemiamo kėlinuko viduryje Londono rinktinė pabėgo į priekį ir nuaidėjus finalinei sirenai šventė gana sudėtingą pergalę rezultatu 93:83.
BLKL London Vilkai: Audrius Damušis 26, Aušridas Petraitis 23, Mantas Gužys 18.
BLKL Wisbech Ereliai: Eivydas Aleksa 29, Egidijus Revuckas 18.
Renginio metu taip pat vyko baudų metimo konkursas, kurį laimėjo BLKL-London Timber grupėje žaidžiančios „Viesulo“ komandos treneris Eridanas Lazdauskas pataikęs 10 baudų iš tiek pat bandymų.
Tritaškių konkursą laimėjo Arūnas Butkys („Odd Socks“) finale surinkęs 10 balų iš 18 galimų. Šeimos rungtyje nenugalimi buvo Kęstutis Puleikis (South Lincs „Dragons“) ir Violeta bei jų sūnus Deimantas.
Dėjimų konkursą aplenkęs net 8 varžovus laimėjo Modestas Paulauskas („Medelynas“/“Viesulas“), finale po pratęsimo įveikęs žiūrovų numylėtinį Eivydą Aleksą (South Lincs „Dragons“). Beje, tokia konkurso baigtis itin nepatiko publikai, kuri švilpimais atgal į salę palydėjo komisijos narius.
Šventės organizatoriai dėkoja renginio draugams, kurie visokeriopai prisidėjo prie to, kad šventės metu jūs gautumėte dar daugiau gerų emocijų: ačiū Thames Windows, Rosmini Centrui, parduotuvei „Pas Žemaitį“, Tomuko Alui, fotografei Ingai Sidorovienei, grupei DYVAI  bei muzikos studijai NONA.
Ačiū Dovilei, Bernadetai ir Augustei, teisėjams  Monikai ir Tomui, taip pat mažiesiems „BC Wisbech Wizards“ krepšininkams už pagalbą viso renginio metu. Ačiū visiems, kurie atvykote! Be jūsų nebūtų ir mūsų!