Artistai BC Credo Greenwich Royals LBC Build London LTBC Medelynas Seciro BC Sparta BC Top Team Tornadas Viesulas BC Vilkai Volfas

Rėmėjai

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Penktadienio vakarą naujovių nestokojančioje Britanijos lietuvių krepšinio lygoje (BLKL) startavo naujas čempionatas ir žaidimas žiūrovams, o sekmadienį – Londono bei Visbičiaus komandos aiškinosi santykius bekompromisėse kovose. Kaip visuomet, visus įdomiausius savaitgalio įvykius rasite tradicinėje turo apžvalgoje. Mintis sugrąžinti į krepšinio aikštelę žmones, nuo kurių prasidėjo lygos istorija kirbėjo jau seniai, o penktadienio vakarą – ji virto realybe, kuomet startavo pirmasis BLKL 35+ čempionatas, suvienijęs šešias veteranų ekipas: „Anykščiai BC“, „Dragons 35+“, „Gintaras BC“, „LBC 35+“, „Medelynas 35+“ ir „Top Team 35+“ komandas.
Turnyro dalyvės sužais po penkias rungtynes: vieną ratą susikaudamas viena su kita, o vėliau pirmąsias dvi vietas užėmusios ekipos stos į kovą dėl aukso, o trečiojoje ir ketvirtojoje pozicijose likusios komandos kausis dėl bronzos medalių.
Pirmieji į kovą stojo anksčiausiai pajėgas sukomplektavę „Gintaro BC“ (1-0) ir „Medelyno 35+“ (0-1) kolektyvai.
Tiek vienoje, tiek kitoje komandoje buvo galima išvysti nemažai matytų veidų ar net lygos legendų, tad nieko nuostabaus, kad ir debiutinės 35+ čempionato rungtynės gavosi visai įdomios.
Pirmoje dvikovos dalyje geriau sekėsi „Medelynui“ vienu metu turėjusiam 13 taškų persvarą (31:18). Tačiau vėliau susitikimo vadžias į savo rankas perėmė Tado Buivydo vedama „Gintaro BC“ komanda, kuri ne tik išlygino rezultatą, bet ir puikiai sužaidusi rungtynių pabaigą išplėšė įtikinamą pergalę rezultatu 88:75.
„Gintaras BC“: Tadas Buivydas (12 atk.kam., 45 naud.balai) 36, Eridanas Lazdauskas (7 rez.perd.) ir Edvinas Nurutdinovas po 15.
„Medelynas 35+“: Andrius Slavinskas (5 rez.perd.) 28, Gintaras Varanauskas (11 atk.kam.) ir Modestas Rimkus po 16.
Beje, nugalėtojų komandoje net 22 minutes žaidė BLKL įkūrėjas ir Prezidentas Kęstutis Dobrovolskis, kuris „iš žaidimo“ prametė visus 6 metimus, tačiau atkovojo 4 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus, perėmė 3 kamuolius ir dvikovą baigė surinkęs -1 naudingumo balą.
Nežinia, kokia juoda katė perbėgo tarp „Volfo“ (2) ir „LT BC-2“ (7) ekipų, tačiau pirmoji net ir turėdama 34 taškų pranašumą atsakomojoje BLKL-London Timber taurės ketvirtfinalio akistatoje nusprendė netausoti jėgų ir kaip įmanydama labiau talžyti varžovus.
Viso to rezultatas – pasiekta įspūdinga 40 taškų persvara pirmojo ketvirčio pabaigoje (47:7) ir sunkiai protu suvokiama pergalė 81 taško skirtumu pagrindinio laiko pabaigoje  123:42.
Verta pažymėti, jog nuo 28 susitikimo minutės „LT BC-2“ atstovai žaidė keturiese prieš penkis, nepaisant to ketvirtąjį kėlinukas jiems buvo vienas geriausių rungtynėse, nes jį pralaimėjo vos 14 taškų (14:28) skirtumu.
„Volfas“: Irmantas Bernotas 43, Nerijus Anglickis 18, Naglis Morkūnas (10 atk.kam., 6 rez.perd.) ir Eimantas Leonovas (9 rez.perd.) po 12.
„LT BC-2“: Rasius Briedis (9 kld.) 22, Aurelijus Tautkus 8.
Įdomu tai, kad šiose rungtynėse buvo pasiekti trys visų laikų BLKL Londono grupės rekordai: I.Bernotas įmetė daugiausia tritaškių (10), o visa „Volfo“ komanda pasiekė pergalę didžiausiu skirtumu (81) ir surinko daugiausiai naudingumo balų (175).
Antrosiose sekmadienio rungtynėse paaiškėjo antroji BLKL-A13 Scaffolding taurės pusfinalio pora, kuomet prieš iškart į šį etapą patekusios „Medelyno“ (2) komandos prisijungė čempionės titulą ginanti „LBC-Build London“ (3) ekipa.
Pirmoje ketvirtfinalio akistatoje LBC vyrai buvo įgiję 10 taškų pranašumą, vis tik jį apginti pasirodė ne tokia ir paprasta užduotis.
Sužaidus dešimt minučių „Artistai“ pirmavo 18:14, tad čempionai turėjo įjungti aukščiausią pavarą norėdami nulipti nuo peilio ašmenų. Būtent tą po trumpos pertraukėlės LBC atstovai ir padarė, tačiau įpusėjus dvikovai jie vis dar turėjo trijų taškų deficitą (35:38).
Antroje susitikimo dalyje drama tęsėsi toliau. Nors „Artistai“ demonstravo pavyzdingą žaidimą, tačiau poros favoritai beveik visą laiką tvirtai laikė rungtynių vairą savo rankose.
Likus žaisti kiek daugiau nei tris minutes „Artistai“ buvo įkaitinę atmosferą (74:68), tačiau LBC vyrai parodė čempionišką charakterį, ramiai sužaidė susitikimo pabaigą ir leido varžovams švęsti tik simbolinę pergalę rezultatu 78:75.
„Artistai“: Evaldas Pacaitis 21, Mindaugas Valaitis (1/7 trit.) 16, Samba Thiam (11 atk.kam.) 12.
„LBC-Build London“: Tadas Bagdonas (13 atk.kam.) 19, Vaidas Trepočka 17.
Sekmadienio vakarą įvyko ir vienerios A.Sabonio Mažosios taurės pusfinalio rungtynės, kuriose susikovė „Bombos“ ir „Viesulo-2“ komandos.
Nors daugelis tikėjosi atkaklios kovos, tačiau itin motyvuoti „Bombos“ vyrai dar pirmajame ketvirtyje davė puikų toną rungtynėms ir sužaidus dešimt minučių jau pirmavo dviženkle persvara (26:16).
Trumpos pertraukos tarp kėlinukų metu jėgas atgavę „Viesulo-2“ vyrai dar bandė gelbėtis, tačiau visi jų bandymai įsikabinti į nuvažiuojanti finalo traukinį nuėjo perniek.
Tuo tarpu puikų ritmą išlaikę „Bombos“ vyrai likusio dvikovos laiko metu išsaugojo saugų atstumą ir pasigirdus finaliniam teisėjo švilpukui šventė įtikinamą pergalę rezultatu 84:70.
Pasibaigus dvikovai duotame komentare „Viesulo-2“ komandos vadovas Aurimas Burokas pripažino varžovų pranašumą: „Sėkmingas varžovų startas mums nepaliko šansų pakovoti dėl vietos finale. Tačiau esu vis tiek dėkingas savo žaidėjams, kurie kovojo iki galo ir atidavė visas jėgas.
Dar ne viskas prarasta - kovosim dėl 3 vietos taurėje. Sveikinu „Bombos“ krepšininkus pasiekus revanšą prieš mūsų komandą po pralaimėjimo „Ambasadoriaus taurės“ pusfinalyje. Jie šiandien buvo tiesiog stipresni.“
„Bomba“: Audrius Kubelis (10 atk.kam.) 27, Egidijus Markutis (11 atk.kam., 30 naud.balų) 24, Tadas Buivydas 17.
„Viesulas-2“: Modestas Paulauskas (10 atk.kam.) 26, Eridanas Lazdauskas 17.
Balandžio pabaigoje vyksiančiose finalų kovose „Viesulo-2“ komanda dėl bronzos kovos su „LT BC-2“ vyrais, tuo tarpu „Bombos“ atstovai finale dėl trofėjaus ir aukso medalių varžysis su „Volfo“ ekipa.
Savaitgalio kovas užbaigė BLKL-London Timber ketvirtfinalio akistata, kurioje špagas surėmė „Sparta-2“ (3) ir „BC Vilkų“ (6) kolektyvai.
Pirmosiose serijos rungtynėse pergalę rezultatu 84:71 šventė „spartiečių“ ekipa, tad iš esmės atsakomojoje dvikovoje „Vilkai“ kovojo daugiau dėl garbės.
Ir dar nežinia, kaip viskas būtų pasibaigę, jei ne žvėriškas „Spartos“ dublerių lyderio Aušridas Petraitis žaidimas, kuris atliko turbūt įspūdingiausią trigubą dublį BLKL istorijoje (51 tšk., 26 atk.kam. ir 11 išpr.praž.) ir aikštę paliko surinkęs 61 naudingumo balą.
Kovingai nusiteikę „Vilkai“ pirmajame ketvirtyje atlaikė varžovų šturmą (16:16), tačiau kuo toliau, tuo sunkiau įmindami A.Petraičio mįslę leido „Spartos-2“ komandai nutolti ir užsitikrinti ramų gyvenimą viso likusio dvikovos laiko metu.
Tiesa, likus žaisti mažiau nei minutę „Vilkai“ pavijo varžovus ir net buvo išsiveržę į priekį (64:63), tačiau tuomet A.Petraitis pelnė 4 baudų metimus, pridėjo tritaškį bei padėjo savo ekipai iškovoti pergalę rezultatu 70:66 ir skambia nata pabaigti ketvirtfinalio seriją.
„Sparta-2“: Aušridas Petraitis (26 atk.kam., 11 išpr.praž., 61 naud.balas) 50, Vaidas Valiūnas 12, Dainius Aleknavičius (7 rez.perd.) ir Dalius Sližys po 4.
„BC Vilkai“: Egidijus Kvederavičius (5/7 trit.) 25, Robertas Talevičius 12.
Įdomu tai, jog „Spartos-2“ komandoje taškus rinko vos keturi žaidėjai, likę trys – ne tik nesugebėjo pasižymėti, bet ir surinko minusinį naudingumo balų skaičių.
Savaitgalį baigėsi Visbičiuje vykstančios BLKL-Thames Windows grupės reguliarusis sezonas, tad šeštadienį ir sekmadienį buvo sužaisti net keturi susitikimai.
Pirmosios į aikštę žengė „Wizards“ (11-3) ir „Tauro-2“ (1-13) komandos. Kaip ir buvo galima nujausti pažvelgus į turnyro rikiuotę, didesnės intrigos šioje dvikovoje nebuvo.
Lyg iš natų žaidę „burtininkai“ greitai atitrūko nuo varžovų ir sulig kiekviena minute vis labiau didino savo pranašumą ir nuaidėjus finalinei sirenai šventė triuškinamą pergalę rezultatu 111:59.
„Wizards“: Ernestas Lopeta (17 atk.kam., 40 naud.balų) 22, Nerijus Gelžinis (5 rez.perd.) 21, Modestas Dvarvytis (8 kld.) 19.
„Tauras-2“: Mindaugas Norkus 16, Dalius Varinauskas 12, Kęstutis Baranauskas (13 atk.kam.) ir Tomas Toliušis po 10.
Įdomu tai, kad šioje dvikovoje „Wizards“ ekipa pagerino net tris šio sezono BLKL Visbičiaus grupės komandinius rekordus: atkovojo daugiausiai kamuolių (61), atliko daugiausiai rezultatyvių perdavimų (26) ir surinko daugiausiai naudingumo balų (152).
Įspūdingai pirmojo etapo kovas pabaigė reguliariojo sezono nugalėtoja tapusi South Lincs „Dragons“ (12-2) komanda net 32 taškų skirtumu rezultatu 93:61 palaužusi Peterborough „Vyčio“ (5-9) krepšininkus.
Dvikovos favoritai dar pirmajame kėlinuke įgijo dviženklę persvarą (24:12), kurią po dešimties minučių pavertė triuškinama (53:20).
Nors po didžiosios pertraukos „drakonai“ kiek aprimo bei daugiau „nebesidraskė“, tačiau ir tai nepadėjo „Vyčio“ komandai atkurti intrigos ar bent iki padorios ribos sumažinti turėto deficito.
„Dragons“: Tadas Zobiela (5 rez.perd.) 28, Kęstutis Puleikis (5 rez.perd., 5 per.kam.) ir Aleksandr Laryn po 16.
„Vytis“: Marius Mickevičius (10 atk.kam.) 16, Deividas Jakštaitis ir Marius Malijonis po 12.
Beje, tai buvo jau penktoji iš eilės „drakonų“ pergalė prieš „Vyčio“ ekipą.
Iškart po šios dvikovos vyko rungtynės, kuriose susigrūmė Peterborough „Odd Socks“ (8-6) ekipa ir Boston „Fighters“ (7-7) vyrai.
Šio susitikimo baigtis turnyrinėje rikiuotėje jokios įtakos neturėjo, maža to jame grūmėsi komandos, kurios viena su kita kausis BLKL-Thames Windows taurės ketvirtfinalyje, tad abiems kolektyvams tai buvo puiki proga be jokio streso išbandyti naujus derinius ar taktiškai pagudrauti prieš svarbiausias sezono kovas.
Repeticija praėjo gana sklandžiai. Pusę rungtynių laiko kova aikštėje vyko taškas į tašką, o po didžiosios pertraukos „Fighters“ vyrai įsismagino ir vienu metu triuškino varžovus net 22 taškų persvara (81:59).
Visgi, skaudų kirtį gavę „Odd Socks“ krepšininkai nepasidavė. Anaiptol, laimėjo įspūdingą  atkarpą rezultatu 19:2 ir vos per keletą minučių sumažino turėtą deficitą iki penkių taškų (78:83).
Nors „kovotojai“ atsitiesė ir sugebėjo išplėšti pergalę rezultatu 90:82, tačiau tiek abu kovoję kolektyvai, tiek jų gerbėjai puikiai suprato, kad tikroji intriga laukia jau kitą savaitę prasidėsiančioje atkrintamųjų varžybų karštinėje.
„Fighters“: Giedrius Pakalniškis (7 kld.) 23, Jonas Pranevičius (13 atk.kam.) 20, Eivydas Kriūnas 18.
„Odd Socks“: Arūnas Butkys (10/11 dvit.) 26, Nils Cincius (4/4 dvit., 3/5 trit.) 17.
Pirmąjį varžybų etapą baigė dar viena Dovydo ir Galioto akistata, kurioje susigrūmė puikią formą pastaruoju metu demonstruojanti Peterborough „Tauro“ (11-3) ekipa ir Wisbech „Bullets“ (1-13) krepšininkai.
Nors niekas iš „kulkų“ nesitikėjo pasipriešinimo, tačiau Visbičiaus atstovai parodė, jog yra ne iš kelmo spirti bei metė rimtą iššūkį dvikovos favoritams.
Sužaidus 10 minučių „Tauro“ vyrai turėjo šešių taškų pranašumą (24:18), tačiau įpusėjus dvikovai „Bullets“ vyrai alsavo varžovams į nugaras ir atsiliko vos vienu tašku (40:41).
Po didžiosios pertraukos Peterborough miesto atstovai vėl atitrūko, tačiau įkyriosios „kulkos“ sekiojo jiems iš paskos visą likusį dvikovos laiką, kol nuaidėjusi finalinė sirena paskelbė 11 iš eilės „Tauro“ komandos pergalę rezultatu 86:78
Nors stebuklo neįvyko ir savo pranašumą įrodė rungtynių favoritai, tačiau pasibaigus dvikovai „Bullets“ vyrai aikštę paliko aukštai pakelta galva ir, reikia pripažinti, jie buvo verti tiek garbės, tiek publikos simpatijų.
„Tauras“: Martynas Karalius (9 rez.perd.) 24, Rokas Arlauskas 16, Arnoldas Račickas (7 kld.) 15.
„Bullets“: Mantas Mikuzis 18, Giedrius Zdramys 16.
Po šios dvikovos paaiškėjo visos BLKL-Thames Windows grupės atkrintamųjų poros. Kitą savaitę prasidėsiančiose ketvirtfinalio akistatose susigrums: South Lincs „Dragons“ (1) ir Wisbech „Bullets“ (8), Peterborough „BC Tauras“ (2) ir Peterborough „Tauras-2“ (7), Wisbech „Wizards“ (3) ir Peterborough „Vytis“ (6) bei Peterborough „Odd Socks“ (4) ir Boston „Fighters“ (5) ekipos.