Online: ( 17 )
Šeštadienis, 18 Gegužė 2024

"Šilas" - maistas į namus!

BLKL Facebook'e

17/18 BLKL Londonas

Artistai BC Credo Greenwich Royals LBC Build London LTBC Medelynas Seciro BC Sparta BC Top Team Tornadas Viesulas BC Vilkai Volfas

Rėmėjai

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
 
 
 

Praėjusį savaitgalį Londone ir Visbičiuje įvyko net aštuonerios Britanijos lietuvių krepšinio lygos (BLKL) akistatos, kurių įdomiausius akcentus pateiksime tradicinėje turo apžvalgoje.
Penktadienio vakarą įvyko antrosios „A13 Hire“ taurės, dėl kurios varžosi paprasti krepšinio mėgėjai rungtynės, kuriose susikovė dvi „Viesulo“ klubui priklausančios komandos: „Viesulo“ (2-0) ir „Viesulo United“ (0-1) komandos, o pergalę šventė favorite laikyta pirmoji ekipa. Nuo pat pirmų susitikimo minučių jautėsi, kad pirmosios komandos nariai aikštelėje puikiai supranta vienas kitą ir kad kolegos iš to paties klubo jiems taps tik gerais sparingo partneriais.
Tiesa, pirmajame kėlinuke „Viesulo“ vyrams nepavyko įrodyti savo akivaizdaus pranašumo (7:5), tačiau po trumpos pertraukėlės favoritai įsibėgėjo ir dvikovos pusiaukelę pasiekė mėgaudamiesi triuškinama persvara (38:10).
Po didžiosios pertraukos abi ekipos naudojo maksimalią rotaciją, tad skirtumas laikėsi ties 25-30 taškų riba. Per likusį susitikimo laiką jokių stebuklų neįvyko, tad nuaidėjusi finalinė sirena paskelbė antrąją iš eilės „Viesulo“ pergalę rezultatu 65:32.
Pasibaigus dvikovai „Viesulo United“ komandos kapitonas Paulius Pogoželskis teigė: „Pirmoji dvikova su „Viesulo“ komanda buvo sunki. Nors ir kovojome iki galo teko nusileisti stipresniems, tačiau mūsų komandos nuotaika pakylėta ir visi su nekantrumu laukiame antrųjų rungtynių, kuomet būsim labiau pasirengę. Ačiū žaidėjams už kovingumą ir norą laimėti!“
„Viesulas“: Darius Sidaravičius (17 atk.kam.) 15, Aurimas Burokas 11, Aivaras Misiūnas 9.
„Viesulas United“: Valdemaras Budzys 8, Evaldas Bernotas 7.
Pirmojoje sekmadienio akistatoje „Viesulo BC“ (1) ekipa antrą kartą įveikė „Tornado“ (5) kolektyvą, laimėjo pusfinalio seriją „sausu“ rezultatu 2-0 ir antrus metus iš eilės žengė į BLKL-London Timber taurės finalą.
Lygiai prieš savaitę „Viesulas“ negailestingai sutriuškino varžovus (83:53), tad atrodė, jog atsakomoje akistatoje jam tereikės sutvarkyti formalumus.
Vis tik, net ir be trenerio žaidę „Tornado“ krepšininkai sugebėjo sužaisti pavyzdingas rungtynes ir tik pačioje pagrindinio laiko pabaigoje buvo priversti pripažinti varžovų pranašumą.
Pirmoje susitikimo dalyje vyko permaininga kova, o įpusėjus dvikovai „Tornadas“ buvo priekyje (45:41). Po didžiosios pertraukos įvykių tėkmė pasuko kiek kita vaga.
Iš esmės žaidimą pakeitęs „Viesulas“ uždarė beveik visus kelius savojo krepšio link, per trečiąjį kėlinuką praleido vos 6 taškus ir likus žaisti dešimt minučių įgijo apčiuopiamą 8 taškų pranašumą (59:51).
Pajutę, kad varžovai yra pasimetę Eridano Lazdausko auklėtiniai tęsė savo žygį ir likus žaisti kiek mažiau nei 5 minutes susikrovė didžiausią rungtynėse 15 taškų pranašumą (73:58). Tačiau tai dar nebuvo pabaiga.
Anaiptol, prie sienos priremti „Tornado“ vyrai įgijo antrąjį kvėpavimą, pelnė net 8 taškus be atsako bei vos per keletą minučių atkūrė rungtynėse intrigą (66:73).
Pajutę, jog gali kabintis į rungtynes „Tornado“ vyrai tęsė savo spurtą ir likus žaisti 50 sekundžių sumažino turėtą deficitą iki 2 taškų (72:74)!
Kitoje atakoje „Viesulo“ ekipa išprovokavo varžovų pražangą, tačiau Marius Račkauskas pataikė vos vieną baudos metimą iš dviejų (75:72).
Svarbiausią rungtynių metimą „Tornadas“ patikėjo Audriui Ramonaičiui, tačiau šio tritaškis skriejo pro šalį, o kamuolį atkovojo „Viesulo“ krepšininkai.
Nors M.Račkauskas išprovokavo dar vieną varžovų pražangą ir prametė abu baudos metimus, tačiau kamuolys vėl atsidūrė „Viesulo“ ekipos rankose, o gelbėtis bandęs „Tornadas“ šįkart prasižengė prieš Edviną Nurutdinovą.
Įžaidėjas šaltakraujiškai realizavo abu baudos metimus bei padidino savo komandos pranašumą iki 5 taškų (77:72).
Nors „Tornadui“ dar buvo likę laiko tam, kad būtų galima sukurti stebuklą, tačiau Aurimo Tumkevičiaus tolimas metimas skriejo prošal, o netrukus pasigirdusi finalinė sirena paskelbė dramatišką „Viesulo“ komandos pergalę rezultatu 77:72.
Pasibaigus dvikovai „Tornado“ komandos vadovas Dainius Balčiūnas neatrodė labai nusiminęs: „Aš džiaugiuosi, kad šiandien kovėmės iki galo, o pergalei - tiesiog pritrūko sėkmės. Galbūt trečiame kėlinuke atsipalaidavome, o tuo sėkmingai pasinaudojo „Viesulo“ krepšininkai.
Viskas gerai, tuo niekas nesibaigė, ačiū žaidėjams, kurie sužaidė puikias rungtynes, nors rezultatas to neparodė. Pralaimėjome pusfinalį, tačiau galvų nenuleidžiame, nes dar kausimės dėl bronzos medalių.“
„Viesulas“: Edvinas Nurutdinovas (7 kld., 33 naud.balai) 32, Modestas Paulauskas 17, Artūras Padriežas (12 atk.kam.) ir Šarūnas Stanišauskas po 9.
„Tornadas“: Vytautas Rimkus 20, A.Ramonaitis (1/13 trit., 5 rez.perd.) 12.
Iš kart po šios dvikovos vyko antrasis BLKL-London Timber taurės pusfinalis, kuriame nugalėtojui išsiaiškinti taip pat prireikė vos dviejų rungtynių.
Atsakomąją akistatą žymiai geriau pradėjo „Volfo“ (2) vyrai, kurie įpusėjus dvikovai turėjo dviženklį pranašumą (36:25). Tačiau po didžiosios pertraukos viskas apvirto aukštyn kojom.
Daugiausia Aušrido Petraičio pastangomis „Spartos-2“ (3) ekipa ėmė artėti prie varžovų, o po galingo spurto (9:0) lemiamo kėlinuko pradžioje pagaliau atsidūrė priekyje (55:51).
Nors „Volfas“ turėjo daugybę laiko tam, kad pakreipti įvykių tėkmę sau naudinga linkme, tačiau žaidimo ritmą pagavę „spartiečiai“ sugebėjo išsaugoti įgytą pranašumą ir nuaidėjus finalinei sirenai šventė pergalę rezultatu 62:58 garantavusią jiems vietą BLKL-London Timber taurės finale.
„Sparta-2“: Aušridas Petraitis (11 atk.kam., 6 rez.perd., 32 naud.balai) 24, Armandas Smailys (4/4 dvit.) 14, Donatas Paulauskas (17 atk.kam.) 13.
„Volfas“: Donatas Andrulis 21, Artūras Dirsė 13.
Jau netrukus startuosiančiame BLKL-London Timber taurės finale susigrums „Viesulo BC“ ir „Spartos-2“ ekipos, tuo tarpu mažajame finale dėl bronzos medalių kovos „Tornado“ ir „Volfo“ komandos.
Sekmadienį Visbičiuje vyko vienerios A.Sabonio Didžiosios taurės pusfinalio rungtynės, kuriose susigrūmė savo aikštėje žaidusi „Kubus United“ ekipa ir svečiai iš Londono „Top Team“ vyrai.
Kaip ir dera dviejų stipriausių Visbičiaus ir Londono regionų komandų akistata buvo įdomi ir su sunkiai nuspėjamu scenarijumi.
Susitikimo pradžioje vyko apylygė kova, vis tik netrukus aikštės šeimininkai padidino apsukas ir pabėgo nuo varžovų, o trečiojo kėlinuko pradžioje net įgijo didžiausią rungtynėse 13 taškų persvarą (63:50).
Žiūrint iš šalies atrodė, jog tai turėtų tapti nokautu vos negausią šešių žmonių sudėtį surinkusiai svečių ekipai.
Vis tik, Modesto Krasausko vedami „Top Team“ vyrai nekėlė baltos vėliavos. Anaiptol, pakilę po nokdauno Londono grupės atstovai parodė visiškai kitą savo veidą, laimėjo įspūdingą atkarpą rezultatu 14:0 ir sugebėjo ne tik pavyti varžovus, bet ir patys išsiveržti į priekį (64:63)!
Rungtynių svarstyklėms išsilyginus kurį laiką aikštėje vyko lygi kova, visgi pagrindinio laiko pabaigoje „Top Team“ sudavė aikštės šeimininkams dar vieną smūgį, po kurio „Kubus United“ atstovams taip ir nepavyko atsigauti.
Nuaidėjusi finalinė sirena paskelbė dramatišką „Top Team“ ekipos pergalę rezultatu 94:83, kuri antrus metus iš eilės užtikrino Ramūno Rukšėno auklėtiniams vietą A.Sabonio taurės turnyro finale.
Pasibaigus dvikovai „Kubus United“ vadovas Žydrūnas Klevinskis išdėstė pagrindines apmaudaus pralaimėjimo priežastis: „Pirmiausia norim pasveikinti „Top Team“ komandą su patekimu į finalą. Manau pirmus du kėlinukus žaidėme neblogai, tačiau antroje susitikimo dalyje mūsų lyderiai pavargo, tad komandos taiklumas krito ir tai tapo pagrindine pralaimėjimo priežastimi.“
„Top Team“: M.Krasauskas 36, Darius Kalnutis 17, Irmantas Bernotas 15.
„Kubus United“: Deividas Butkevičius (12 atk.kam.) 19, Arnas Maziliauskas 16.
Didžiajame A.Sabonio taurės finalas įvyks gegužės 04 d., Londone, o jame dėl prestižinio trofėjaus susikaus titulą ginantys „Top Team“ vyrai ir „Kailių“ krepšininkai.
Sekmadienį kovas „A13 Hire“ taurėje pradėjo dar dvi mėgėjų ekipos: „Monday Team“ (0-1) ir „Žalia Balta“ (1-0) vyrai.
Šios rungtynės susiklostė išties įdomiai: beveik tris kėlinukus aikštėje vyko tikras nervų karas, o rezultatas svyravo tiek 1-3 taškų riba.
Visgi, lemiamame kėlinuke daugiau jėgų išsaugoję „Žalia Balta“ vyrai atitrūko, įgijo apčiuopiamą pranašumą ir nuaidėjus finalinei sirenai šventė pirmąją pergalę turnyre – 57:49.
Nugalėtojų komandos vadovas Šarūnas Dabkevičius buvo labai patenkintas: „Ačiū varžovams už kovą. Smagiausias dvikovos akcentas - jog po metų pertraukos surinkome savo „chebrą“, tai yra žmones, kurie visi vienaip ar kitaip prisidėję prie „Žalia Balta“ komandos. Labai džiaugiamės, jog pavyko surinkti šiuos žmones ir sėkmingai pradėti pasirodymą mėgėjų čempionate.“
Tuo tarpu „Monday Team“ atstovas Tomas Lapkauskas davė trumpą komentarą: „Buvo puikios rungtynės. Varžovai tikrai gerai žaidė ir pelnytai laimėjo. Šaunuoliai!“
„Žalia Balta“: Tautvydas Liukšaitis (12 atk.kam.) 20, Artiom Riabinov 10, Šarūnas Dabkevičius (10 atk.kam., 8 rez.perd., 5 per.kam., 6 kld.) 7.
„Monday Team“: Darius Stankevičius 13, Gintaras Varanauskas (13 atk.kam., 10 išpr.praž.) 12.
Savaitgalio kovas užbaigė dvi veteranų čempionato dalyvės: „LBC 35+“ (3-0) ir „Anykščiai BC“ (1-1) ekipos. Abi šios komandos pirmenybes pradėjo pergalingai, tad, galima sakyti, sekmadienio vakarą vyko lyderio dvikova.
Nepaisant skambaus statuso intriga laikėsi tik pirmajame kėlinuke, kuriame anykštėnai kontroliavo padėtį, o pasibaigus jam net pirmavo (14:13).
Visgi, po trumpos pertraukėlės LBC veteranai į aikštę žengė nusiteikę gerokai rimtesnei kovai, o to pasekmė – puikiai sužaistas antrasis kėlinukas ir dvikovos pusiaukelėje turime apčiuopiama 8 taškų persvara (39:31).
Antroje dvikovos dalyje „Anykščių“ krepšininkai dar bandė kandžiotis, o likus žaisti 10 minučių atsiliko vos keturiais taškais (49:53).
Vis tik, gerokai fiziškai stipresni bei kiek geresnėje formoje pastaruoju metu esantys „LBC 35+“ vyrai lemiamame ketvirtyje tiesiog pašėlo ir laimėję jį įspūdinga persvara (27:11) susikrovė triuškinamą pranašumą ir pasigirdus finaliniam teisėjo švilpukui šventė daugiau nei įtikinamą pergalę rezultatu 80:60.
Apmaudžią nesėkmę patyrusios „Anykščių BC“ komandos vadovas Dalius Sližys pripažino varžovų pranašumą: „Tris kėlinukus buvo graži kova, bet pražangos ir nuovargis padarė savo. Kitą kartą geriau sužaisim. Nedarome iš to tragedijos, reikia pripažinti, kad LBC vis tiek stipresnė ekipa, kuri tikrai žais finale.“
„LBC 35+“: Algirdas Matušaitis (10 atk.kam., 34 naud.balai) 21, Andrius Sadaunykas (6 kld.) 16, Rimas Kidilis (11 atk.kam.) 13.
„Anykščiai“: Egidijus Markevičius (10 atk.kam.) 16, Regimantas Alekna 15.
Daugiau nei įtikinamą revanšą atsakomojoje BLKL-Thames Windows grupės pusfinalio dvikovoje pasiekė South Lincs „Dragons“ (1) ekipa rezultatu 98:86 patiesusi Boston „Fighters“ (5) atstovus.
Prieš savaitę vykusiose pirmosiose serijos iki dviejų pergalių rungtynėse „kovotojai“ šventė netikėtą pergalę rezultatu 86:76 ir atsidūrė per plauką nuo finalo. Vis tik, stipriausia reguliariojo sezono komanda nė nesiruošė sudėti ginklų.
Nors pirmąjį kėlinuką geriau sužaidė „Fighters“ atstovai, kurie sužaidus 10 minučių pirmavo rezultatu 21:18, tačiau netrukus „Dragons“ ekipa sugebėjo pakreipti įvykių tėkmę sau naudinga linkme ir įpusėjus dvikovai jau patys diktavo varžovams savo sąlygas (47:42).
Po didžiosios pertraukos Bostono atstovai dar bandė kabintis į rungtynes, tačiau lyg iš natų žaidę reguliariojo sezono nugalėtojai pamažu didino savo persvarą, kuri trečiojo kėlinuko pabaigoje pasiekė dviženklę ribą (71:59).
Lemiamame ketvirtyje abi komandos visiškai pamiršo gynybą ir žaidė akiai malonų atvirą krepšinį. Visgi, toks scenarijus žymiai palankesnis buvo „Dragons“ ekipai, kuri be didesnio vargo išsaugojo dviženklį pranašumą ir nuaidėjus finalinei sirenai šventė pergalę rezultatu 98:86.
Nugalėtojų komandos kapitonas Kęstutis Puleikis turėjo kuo pasidžiaugti: „Sveikinu komanda su pergale. Džiaugiuosi, kad nepalūžom po pirmų pralaimėtu rungtynių, atsitiesėm bei išlyginom seriją.
Šiandien laimėjom kovą po krepšiu, o tai ir buvo pergalės raktas. Į euforiją nepuolame, nes viskas spręsis trečiose rungtynėse. Tikiu komanda ir tikiuos, kad sėkmė vėl bus mūsų pusėje.“
Tuo tarpu „Fighters“ ekipos vadovas Marius Miežėtis išvardino kas, jo manymu, komandai pakišo koją: „Sveikinu varžovus su pergale. Šiandien jie labiau norėjo laimėti. Mūsų komandai trūko susikaupimo. O didžiausia problema buvo – atkovoti kamuoliai ir prastas tritaškių pataikymas.“
„Dragons“: Eivydas Aleksa (11 atk.kam., 32 naud.balai) 28, Aleksandr Laryn 25, Tomas Vyšniauskas 16.
„Fighters“: Jonas Pranevičius 24, Giedrius Pakalniškis 20.
O štai antrosiose Visbičiaus grupės rungtynėse paaiškėjo pirmoji BLKL-Thames Windows grupės finalininkė. Ja tapo Egidijus Revuckas vedama Wisbech „Wizards“ (3) ekipa 89:82 įveikusi Peterborough „BC Tauro“ (2) ekipą ir laimėjusi pusfinalio seriją rezultatu 2-0.
Antrosiose pusfinalio rungtynėse pirmaujanti ekipa keitėsi net 10 kartų, dar 7 rezultatas buvo lygus. Vis tik beveik visą laiką žaidimo vadžias tvirtai savo rankose laikė „burtininkų“ ekipa kuri pirmaujančiųjų vaidmenyje buvo beveik 29 minutes.
Nors po didžiosios pertraukos komandas skyrė 5-7 taškų atstumas, tačiau užtikrintai žaidę „Wizards“ krepšininkai neprisileido varžovų arčiau nei galima ir sulig kiekviena minute artėjo savo svajonės link.
Likus žaisti kiek mažiau nei 8 minutes „burtininkai“ susikrovė didžiausią rungtynėse 13 taškų pranašumą (76:63), kuris leido aikštės šeimininkams nusiraminti bei įgyti dar daugiau pasitikėjimo savo jėgomis.
Per likusį susitikimo laiką didesnių stebuklų neįvyko, o užtikrintai rungtynes pabaigę „burtininkai“ šventė antrą pergalę serijoje ir pirmą kartą istorijoje prasibrovė į BLKL-Thames Windows grupės finalą!
Nugalėtojų komandoje fenomenalias rungtynes sužaidė E.Revuckas, kuris pelnė 42 taškus, atkovojo 9 atšokusius kamuolius, atliko 8 rezultatyvius perdavimus ir surinko net 54 naudingumo balus.
Vena vertus, tai nėra pats įspūdingiausias pasirodymas BLKL istorijoje, kita vertus kai tokia statistika demonstruojama pusfinalyje žaidžiant prieš itin pajėgią komandą, tiek komandos draugams, tiek varžovams, tiek publikai belieka ploti atsistojus.
Nugalėtojų komandos vadovas Mantas Damašauskas buvo labai patenkintas: „Nori nenori, tačiau jautėsi įtampa, nes pergalės kaina – vieta finale.
Nors pralaimėjome kovą dėl atšokusių kamuolių, tačiau reikiamu metu komandos lyderis Egidijus Revuckas sėkmingai traukė komandą pirmyn. Sveikinu visus komandos gerbėjus su patekimu į finalą!“
„Wizards“: E.Revuckas (8 rez.perd., 54 naud.balai) 42, Dainius Pliuskys 10, Ernestas Lopeta (10 atk.kam.) 8.
„Tauras“: Arnoldas Račickas (12 atk.kam., 35 naud.balai) 22, Edvardas Varpiotas 17.