Artistai BC Credo Greenwich Royals LBC Build London LTBC Medelynas Seciro BC Sparta BC Top Team Tornadas Viesulas BC Vilkai Volfas

Rėmėjai

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Praėjusį savaitgalį Britanijos lietuvių krepšinio lygoje  (BLKL) besivaržančios ekipos užbaigė 2016-ųjų metų kovas. Simboliška, bet būtent sekmadienį paaiškėjo abiejų grupių reguliariojo sezono nugalėtojos. Nugalėtojos  titulą ginanti „Top Team“ (3-2) komanda praėjusią savaitę krito prieš „Anykščių BC“ (4-1) klubą. Vis tik čempionams viskas buvo prieš akis, nes norėdami tapti reguliariojo sezono nugalėtojais jie turėjo įvykdyti paprastą užduotį - sekmadienio vakarą 11 taškų skirtumu įveikti „LBC-Build London“ (5-0) ekipą.
Kaip ir dera, susitikimą žymiai geriau pradėjo „Top Team“ atstovai, kurie įpusėjus dvikovai turėjo 9 taškų pranašumą (41:32) ir daugybę laiko tam, kad jį padidintų iki reikiamo skirtumo.
Visgi po didžiosios pertraukos viskas apsivertė aukštyn kojom – LBC atstovai padidino rungtynių tempą ir laimėję 10 minučių atkarpą net 24:10 perėmė iniciatyvą į savo rankas (56:51).
Lemiame kėlinuke čempionai bandė pakovoti bent jau dėl pergalės, tačiau pagirtinai kovoję „lietuviai“ atlaikė varžovų šturmą ir nuaidėjus finalinei sirenai šventė daugiau nei įtikinamą pergalę rezultatu 73:60.
Nugalėtojų komandos vadovas Evaldas Navickas atrodė labai patenkintas: „Dvikovą pradėjome labai prastai, niekas nesiklijavo, tad puolime bandėme žaisti po vieną, nesidalinome kamuoliu ir to pasekoje gavome daug greitų atakų. Taip pat gynyboje vyravo tikras chaosas, nes nebuvo jokio solidumo.“

„Vis tik, po pertraukos mūsų „senas traukinukas“ įsivažiavo, puolime pradėjome žaisti draugiškai, negailėdami perdavimų komandos draugams. Taip susikūrėme daug laisvų metimų. Be to, gynyboje dirbome su didžiule energija, tad trečiojo ketvirčio pabaigoje jau turėjome susitikimo kontrolę savo rankose. Džiaugiuosi pergale ir sveikinu savo žaidėjus su gera sezono pradžia.“

„Taip pat, norėtumėm pasveikinti visą BLKL bendruomenę su artėjančiomis šventėmis!“

„Top Team“ idėjinis vadas Ramūnas Rukšėnas pripažino varžovų pranašumą: „Pirmą rungtynių pusę žaidėm labai neblogai, bet paskui pristigome jėgų. Verta pažymėti, kad LBC – komanda, kuri jau kelintus metus iš eilės demonstruoja labai protingą krepšinį, kadangi turi gerą trenerį ir patyrusius žaidėjus.“

„Šiandien mums trūko keitimų, dėl nuovargio nepataikėm vėl tritaškių. Sveikinam varžovus su pelnyta pergale ir pirma vieta reguliariajame sezone. Na, o mums belieka tikėtis, jog pavyks atsigriebti atkrintamosiose varžybose.“

„LBC-Build London“: Artur Sarko-Purkevič 15, Raimondas Jonkus 14, Vaidas Trepočka 13.
„Top Team“: Paulius Striukas 21, Modestas Krasauskas 11.
Iškovoję aštuntąją pergalę šiame sezone ir penktąją BLKL-A13 Steel grupėje LBC atstovai beveik užsitikrino reguliariojo sezono nugalėtojos titulą. Iš pirmosios turnyro lentelės vietos jie iškristų vieninteliu atveju – pralaimėję abejas likusias rungtynes.
O štai BLKL-London Timber grupėje lyderiai jau gali būti ramūs. Sekmadienio vakarą vykusioje akistatoje „Lituanica-2“ (6-0) garbę ginantys krepšininkai rezultatu 82:62 nepasigailėjo „Tornado“ (3-2) ekipos bei artimiausiems konkurentams tapo nebepavejami.
Rungtynes „Lituanicos“ dubleriai pradėjo spurtu 5:0. Nors netrukus „Tornadas“ atsakė panašia atkarpą bei priartėjo iki dviejų taškų (6:8), tačiau tuomet Viliaus Jastremsko auklėtiniai pridėjo dar 8 taškus be atsako ir įgijo apčiuopiamą persvarą (16:6).
Skirtumui tapus dviženkliu Mažosios taurės favoritai ėmė žaisti užtikrinčiau ir per likusį dvikovos laiką nė per žingsnį neprisileido varžovų artyn.
Nugalėtojų komandos treneris Vilius Jastremskas atrodė kiek nustebęs: „Iš tikrųjų šiose rungtynėse, galima sakyti, žaidėm be kelių svarbių komandos narių ir neturėjom nei vieno tikro vidurio puolėjo.“
„Varžovai pasižymi ūgiu ir jėga, tad galvojome, kad būtent tai bus mūsų silpnoji pusė. Tačiau viskas gavosi priešingai. Aukšti „Tornado“ ekipos krepšininkai nespėjo paskui mūsų žaidėjus ir to pasekoje pirmoje pusėje išmetėme labai daug laisvų metimų, kuriuos ačiū Dievui pataikėme.“
„Kai pavyko atitolti, tai ir žaisti pasidarė žymiai lengviau ir visi gavo progų pasireikšti. Džiaugiuosi, kad prieš šventes pavyko iškovoti pergalę prieš vieną stipriausių turnyro komandų bei išlikti be pralaimėjimų. Noriu padėkoti komandai už kovą ir palinkėti linksmų Kalėdų bei smagių Naujųjų metų visiems žaidėjams ir lygos personalui.“
Tuo tarpu „Tornado“ ekipos vadovas Dainius Balčiūnas žarstė komplimentus varžovams: „Šiandien „Lituanica“ parodė kodėl ji yra pirmoje turnyrinės lentelės vietoje. Energija nuo pirmos minutės iki paskutinės, klampi gynyba puikiai iliustravo šios ekipos potencialą.“
„Mes prametėm daug susikurtų metimų, prastai pataikėm iš toli, nors progų mesti turėjom net daugiau. Tiesiog, buvo prasta diena. Sveikinu  „Lituanica“ su pergale, o mes judam į salę ruoštis likusioms dvejoms rungtynėms.“
„Lituanica-2“: Dovydas Drazdauskas (11 atk.kam.) 19, Rokas Neverauskas 13, Vytautas Rimkus ir Paulius Barzdžius po 12.
„Tornadas“: Domantas Pupinis 17, Lukas Grotkovsky (17 atk.kam.) 10.
Daugiausiai intrigos Londono grupėje būta „Seciro BC“ (3-3) ir „Artistų“ (0-5) akistatoje, kurią po itin atkaklios kovos rezultatu 69:67 laimėjo pirmoji ekipa.
Dėl medalių pavasarį bandysianti kovoti „Seciro“ komanda beveik visą dvikovos laiką turėjo solidžią persvarą, tačiau lemiamame kėlinuke trumpam stabtelėjo, o tuo pasinaudoję „Artistai“ spurtavo ir pavijo pergale per anksti patikėjusius varžovus.
Likus žaisti 3 sek. „Artistų“ gynėjas Mindaugas Valaitis net turėjo progą išplėšti sensacingą pergalę, tačiau Aurimas Čyžas blokavo varžovo metimą ir pasiuntė jį į kitą aikštės pusę, kur Donatui Paulauskui teliko pataikyti nesudėtingą pergalingą dvitaškį.
„Artistų“ atstovas spaudai Gabrielius Patinskas skėsčiojo rankomis: „Susitikimą  pradėjome šiek tiek įsitempę ir susikaustę, o dar varžovai gerai pataikė tritaškius pirmoje dvikovos pusėje. Tad ilgą laiką leidom jiems kontroliuoti rungtynes.“

„Bet mūsų komandos puikus kovingumas lėmė, kad antroje dvikovos pusėje grįžome į rungtynes ir buvome išsiveržė į priekį, bet blogai sužaista paskutine susitikimo minutė neleido mums laimėti. Patyrėme nesėkmę paskutinę sekundę metimu iš po krepšio. Apmaudu.“

„Seciro BC“: D.Paulauskas 20, A.Čyžas (6 rez.perd.) 12, Gintas Goscickas 8.
„Artistai“: Vincas Vainauskas 18, Edvinas Valatka (5 per.kam., 6 kld.) 15.
Trečiąją pergalę iš eilės iškovojusi „Seciro“ ekipa pakilo į ketvirtąją turnyro lentelės vietą, tačiau norėdama joje išlikti privalo paskutinėse rungtynėse įveikti BLKL-A13 Steel grupės lyderę LBC ekipą. Kita vertus, nežinia ar verta labai plėšytis, nes panašu, jog ketvirtfinalyje vis tiek teks kautis su „Sparta BC“ atstovais.
Tuo tarpu penktąjį kartą pralaimėję „Artistai“ taip pat jau gali analizuoti „LBC-Build London“ ekipą, nes iš aštuntosios vietos pajudėtų vieninteliu atveju – patys laimėję likusias dvejas rungtynes prieš turnyro lyderius ir sulaukę „Kyborgų“ pralaimėjimo.
Dvikovoje dėl šeštos vietos reguliariajame sezone ir sąlyginai lengvesnio varžovo ketvirtfinalyje užtikrintą pergalę šventė „Medelynas“ (2-2) nepasigailėjęs „Kyborgų“ (1-5) komandos.
Pirmajame kėlinuke savo sąlygas diktavo „Kyborgai“ kurie sužaidus dešimt minučių buvo priekyje (18:11). Tačiau tuomet rungtynių scenarijus pasuko visiškai kita vaga.
Pakeitę žaidimo planą „Medelyno“ krepšininkai dar prieš didžiąją pertrauką pavijo varžovus, o puikiai sužaidę trečiąjį kėlinuką jo pabaigoje susikrovė apčiuopiamą 8 taškų pranašumą (53:45).
Lemiamame ketvirtyje intriga nebeatgimė, tad pavyzdingai dvikovą baigę „Medelyno“ krepšininkai šventė triuškinamą pergalę rezultatu 77:60.
„Kyborgų“ atstovas spaudai Rokas Janutėnas vylėsi, jog per šventes komandai pavyks padaryti išvadas: „Gerai sužaidėme pirmąjį kėlinuką, bet paskui sustojome ir leidome varžovams žaisti taip, kaip jie norėjo.“

„Na, bent jau šventės ne už kalnų, tad tikiuosi, kad po jų susirinkę, pasidarysime išvadas ir grįšime į aikštelę su triguba energija.“

„Medelynas“: Mantas Gužys 19, Algirdas Jaras (15 atk.kam.) 18, Modestas Rimkus (8 rez.perd.) ir Modestas Paulauskas po 8.
„Kyborgai“: Vilius Jegelevičius 18, Artur Rtiščev 12.
Penktadienio vakarą ketvirtąją pergalę iš eilės BLKL-London Timber grupėje šventė ir į trečiąją poziciją pakilo „Spartos-2“ (4-2) komanda rezultatu 87:74 palaužusi „Žalia Balta“ (1-5) atstovus.
Rungtynes geriau pradėjo „žaliai balti“, kurie pirmojo ketvirčio pabaigoje užtikrintai pirmavo  (24:15), o įpusėjus dvikovai vis dar turėjo apčiuopiamą šešių taškų pranašumą (42:36).
Visgi, ilgosios pertraukos metu „spartiečiai“ padarė išvadas ir trečiajame kėlinuke pasiuntę varžovus į nokdauną (31:13) jo pabaigoje mėgavosi dviženkle persvara (67:55).
Lemiamame kėlinuke aikštėje vyko apylygė kova, kuri buvo žymiai palankesnė solidų pranašumą turėjusiems ir jį išsaugoti sugebėjusiems „Spartos“ dubleriams.
„Sparta-2“: Oleksiy Ryabinin 42, Dmitriy Chivchi-Bashi (9 kld.) 14, Tomas Gaudiešius 12.
„Žalia Balta“: Mantas Sutkus (17 atk.kam.) ir Edgaras Bybartas (5/21 trit.) po 28.
Intrigos tradiciškai netrūko ir BLKL-Thames Windows grupėje, kurioje kaunasi aštuonios Visbičiaus regiono komandos.
Praėjusią savaitę „Fighters Boston“ (7-3) atstovai  per plauką nepatiesė nenugalimosios „Kubus United“ (8-0) komandos, o šią patyrė dar vieną nesėkmę akistatoje su South Lyncs „Dragons“ (6-4) ekipa.
Pirmaujanti ekipa šioje dvikovoje keitėsi net 12 kartų, vis tik didesniąją laiko dalį priekyje buvo „drakonų“ komanda.
Sužaidus kiek daugiau nei 15 minučių „Fighters“ turėjo aštuonių taškų pranašumą (41:33), tačiau tuomet „Dragons“ atstovai šovė į priekį rezultatu 18:0 ir trečiojo kėlinuko pradžioje susikrovė dviženklę persvarą (51:41).
Nors „kovotojams“ dar buvo pavykę išsiveržti į priekį (63:61), tačiau pasitikėjimą savo jėgomis įgiję „Dragons“ atstovai žaidė kiek užtikrinčiau ir nuaidėjus finalinei sirenai šventė pelnytą pergalę rezultatu 89:82.
„Fighters Boston“ ekipos atstovas Marius Miezėtis kalbėjo trumpai: „Po tokių rungtynių sunku ką ir bepasakyti. Komanda žaidė geriau negu varžovai. Tai parodo dvikovos statistika. Visgi tragiškas pataikymas, kuris bendrai sieke tik 36 procentus, neleido pagalvoti apie teigiamą rezultatą. Sveikinu varžovus su pergale.“

South Lyncs „Dragons“: Tomas Vyšniauskas 25, Tadas Zobiela, Aurimas Pakalniškis ir Tomas Alseika po 16.
„Fighters Boston“: Jonas Pranevičius (11 atk.kam.) 31, Edvinas Vaina (13 atk.kam.) 26.
Šiokią tokią staigmeną pateikė Peterborough „Odd Socks“ (4-6) kolektyvas rezultatu 77:65 palaužęs to paties miesto „Vyčio“ (4-5) atstovus.
Beveik tris ketvirtadalius rungtynių laiko priekyje buvo „Odd Socks“ atstovai, kurie metė taikliau (37%-32%), geriau realizavo baudų metimus (73%-55%) ir rinko daugiau taškų (17:13) greito puolimo metu.
Trečiojo kėlinuko pabaigoje „Vyčio“ ekipai dar buvo pavykę perimti iniciatyvą (56:53), tačiau lemiamą ketvirtį „Odd Socks“ krepšininkai pradėjo atkarpa rezultatu 21:3 po kurios viskas visiems tapo aišku (74:59).
Per likusias kelias minutes abiejų komandų krepšininkai tiesiog sutvarkė formalumus, o pasigirdus finalinei sirenai draugiškai paspaudė vieni kitiems rankas.
„Vyčio“ komandos atstovas spaudai Vaidas Abelkis teigė, jog pergalę pasiekti sutrukdė pernelyg didelis klaidų skaičius: „Rungtynes pradėjome gindamiesi aikšte, bet tai nepasiteisino, nes varžovai gerai pataikė tritaškius metimus. Tada pakeitėme į asmeninę gynybą ir visai gerai sekėsi tą daryti. Tiesiog, bandėme žaisti agresyviai po krepšiu, nes turėjome ūgio pranašumą.“
„Po trijų kėlinukų turėjome vieno taško persvarą. Tačiau lemiamame ketvirtyje pradėjome daryti daug klaidų, ko pasekoje leidome varžovams pabėgti nebepavejamai. Naujus metus stengsimės pradėti taip, kaip pradėjome sezoną – pergalingai.“
Peterborough „Odd Socks“: Martynas Karalius (4/6 trit.) 27, Modestas Klegeris 15, Dagnis Dambis 13.
„Vytis Peterborough“: Kęstutis Palubinskas (14 atk.kam.) 19, Deividas Jakštaitis 17.
Unikalų pasirodymą surengęs Peterborough BC „Tauras“ (2-7) aukštaūgis Pranas Bubelė atkovojo net 28 atšokusius kamuolius ir pasiekė naują BLKL rekordą, o jo vedama komanda rezultatu 80:63 palaužė devintąją nesėkmę iš eilės patyrusią Spalding „Devils“ (0-9) ekipą.
Į šią dvikovą „Devils“ klubas delegavo vos penkis krepšininkus, tad jau susitikimo pradžioje tapo aišku, jog abiejų komandų jėgos nebus lygios.
Visgi Spaldingo penketukas parodė išskirtinio kovingumo pavyzdį ir du kėlinukus kaip lygus su lygiais kovojo su dvigubai ilgesnį atsarginių suolelį turinčia varžovų ekipa, tad įpusėjus dvikovai „Tauras“ turėjo kuklią dviejų taškų persvarą (34:32).
Vis tik antroje susitikimo dalyje viskas apsivertė aukštyn kojom. Akivaizdų jėgų stygių jautę „Devils“ krepšininkai ėmė strigti puolime, tad „Tauro“ ekipa sulig kiekviena minute ėmė didinti savo pranašumą, kuris lemiamo kėlinuko viduryje tapo triuškinamas (72:48).
Nors Spaldingo miestelio atstovai dvikovą baigė spurtu 6:0 ir apkarpė turėtą deficitą iki padorios ribos, tačiau tai buvo viskas, ką jiems pavyko padaryti sekmadienio vakarą.
Nugalėtojų komandos atstovas Vilius Augutis išskyrė motyvacijos stoką: „Nusiteikti rimtoms rungtynėms pamačius vos penkis varžovų komandos krepšininkus nebuvo lengva, tad pirmoje rungtynių pusėje komanda buvo per daug atsipalaidavusi ir viską bandė išspręsti pavieniais individualiais veiksmais.“
„Per ilgąją pertrauką turėjome rimtą pokalbį, ko pasekoje trečiojo kėlinuko metu pavyko pakreipti rungtynes sau palankia linkme.“

„Tiesiog, išnaudojome priešininkų silpnąsias puses ir susikrovėme saugią persvarą, tad lemiamame ketvirtyje jau leidome parungtyniauti mažiau laiko aikštelėje gaunantiems komandos nariams.“

Nepaisant pralaimėjimo Spalding „Devils“ atstovas spaudai Juozas Vaitkūnas atrodė gana laimingas: „Belieka tik padėkoti ir didžiuotis vyrais, kurie šios dienos rungtynėse susirinkę penkiese metė kovą „Tauro“ komandai, bet prie patirtos nesėkmės taip pat prisidėjo ir techniniai nesklandumai su švieslente.

„Jau buvome nuleidę galvas, nes skirtumas buvo virš dvidešimt taškų besibaigiant ketvirtajam rungtynių kėlinukui ir jau manėme, jog neatlošime tokio skirtumo, bet nuaidėjus finaliniam švilpukui, pamatėme, jog skirtumas buvo tik 12 taškų. Apmaudu..."

Peterborough BC „Tauras“: Pranas Bubelė (28 atk.kam., 10 kld., 44 naud.balai) 29, Edvinas Kanišauskas 22, Martynas Remeika 8.
Spalding „Devils“: Vaidas Kučinskas 31, Tomas Černiauskas (5 rez.perd.) 20.
Visbičiaus grupės komandoms sužaidus po 8-10 rungtynių ėmė ryškėti turnyrinės lentelės kontūrai. Vargu bau ar kas iš pirmos vietos išstums čempionų titulą ginančius „Kubus United“ krepšininkus. Dėl antros vietos grumiasi trys komandos „Fighters Boston“, Wisbech „Wizards“ ir South Lyncs „Dragons“ įgijusius dviejų taškų pranašumą prieš artimiausius persekiotojus.
Apatinėje rikiuotės dalyje po lygiai pergalių (4) turi dvi Peterborough miestelio atstovės „Vyčio“ komanda ir „Odd Socks“ ekipa. Nors pastaroji kol kas yra laipteliu žemiau, tačiau turi tarpusavio dvikovų pranašumą prieš savo aršiausius konkurentus.
Tuo tarpu turnyro lentelės apačioje įsitaisę „Tauro“ ir „Devils“ kolektyviai, kurie veikiausiai ir išliks atitinkamai 7 ir 8 pozicijose.